Artikkelin https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011013027.html kuvasta näkyy venäläinen talo. Sen alakerran ikkunoista vain se pieni neikulmainen ikkuna on avattavissa tuuletusta varten. Yäkerran ikkunoista se kaikkein ylin ruutu ja se aukeaa yläreuna ulospäin. Näin havainnoistani Neuvostoliitossa vv 1974-1985.
On tunnettua ja tunnustettua venäläisten akrobaattien loistavat kyvyt. Yllättäen muustakin venäläisestä kansasta löytyy näitä kykyjä, kun pystyvät tekemään itsemurhia pudottautumalla näistä ikkunoista huolimatta vodkan turvottamasta keskiruumiistaan!
Eikö olekin ihmeellistä?
Oletteko huomanneet
Anonyymi-ap
2
218
Vastaukset
- Anonyymi
On!
Ja parvekkeeltamme tiputaan taloissa, joissa ei ole parvekkeita ensinkään. - Anonyymi
Venäläisyys siirtyy tuonpuoleiseen valtaeliitin määräämien järestysten mukaisesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621374
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40965Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38705- 14620
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28612- 35604
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19580Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553