Olen alkanut hermoilemaan turhaan.. ihan joka asiasta. Tuli mieleen, että onko e-pillerit näiden hermoilujen takana, vai onko mun pää ihan muuten vaan pimee? Pitäskö harkita mielenterveystoimistossa käymistä? En tahtoisi rakastani loukata, mutta saatan vaikka itkeä vanhoja asioita monta tuntia... auttakaa?
"Hermokohtaukset"
Hullluko?
6633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvin mahdollista et pillerit sekottaa sinun ajatuksia ei tarvii olla hullu koska ne muuttavat naisen hormoni toimintaa ja se voi tehdä että sinulle tulee tälläisiä mieliala muutoksia,paras että kysyt lääkäriltä siitä asiasta:)
Hyvin mahdollista et pillerit sekottaa sinun ajatuksia ei tarvii olla hullu koska ne muuttavat naisen hormoni toimintaa ja se voi tehdä että sinulle tulee tälläisiä mieliala muutoksia,paras että kysyt lääkäriltä siitä asiasta:)
Kyllä varmaankin pää on pimee, eli jonkinverran hullu. Sellainen käsitys tuosta tulee.
sekosin itse pillereistä ihan täysillä.huusin,itkin,raivosin,kaikki oli kamalaa.lopetin pillerit,ei olisi varmasti suhde kestänytkään,kun olin ihan pimee.
Minulle pillerit aiheutti aluksi itku- ja raivokohtauksia, masennusta ja lihomista, mutta se meni joidenkin viikkojen kuluessa ohi.
Odota jonkin aikaa ja jos itkukohtaukset ei lopu, puhu lääkärillesi ja vaihda lääkettä tai lopeta pillerit.
Itse huomasin myös saman asian ensimmäisten pillereitteni kohdalla. Ainakin oletin mielialanheilahtelujen johtuvan juuri niistä... Sen jälkeen vaihdoin uusiin vähähormonisiin pillereihin (Mirelle), joista en ainakaan kyseisenlaisia oireita havainnut koituvan. Ihan loogista sinänsä... Kannattaa kokaista!