Lyhyen ajan sisällä on tapahtunut

kaksi korkean tason poliisin itsemurhaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011018816.html
16219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

joo siis demarit ovat pilanneet poliisikoulutuksen

usan kaliforniapaloissa selvisi että palomiehet ovat aivan sekaisin
eivätkä osaa samuttaa

poliisieja ja palomiehiä on palkattu muotivillityswokessa
onko sukupuolia enemmän kuin kolme tms -kysymyksillä ja jos vastaa
on on toki on satoja niin pääsee poliisammattikorkeakouluun

psykologiset testit ovat pielessä on mahdotonta kuvitella että
pres. viereen muuten päästetään masentunutta ukkelia ladattuine
aseineen

Äänestä
  • Monelle ei ole mahdollista tulla poliisiksi kokeet ovat kovat ja jos on taipumusta masennukseen niin ei tartte edes mennä yrittämään.

    Äänestä

  • Ensinnäkin ne palot olivat sitä luokkaa että vaikka miten hyvin tekivät työtään niin katselijalla on aina maukumista . Samoin on poliisin ammatin kanssa kovasti ” nettipoliisit” ovat asialla miten mikäkin tilanne olisi pitänyt heidän mielestään tehdä, siis ainaista maukumista. Miksei nämä netti poliisit mene itse poliisikouluun kun tietävät aina miten mikäkin asia tulee tehdä.
    Poliisit joutuvat erilaisiin tilanteisiin usein sellaisiin joista ei tiedetä ennenkun paikan päällä mikä on homman nimi.
    Vaikka tekisivät miten hyvin työnsä niin aina on jotain sanomista . Alemmuutta itsluottamusta poteva netissä majaileva ihminen löytää aina vikaa joka asiasta, kas kun itse ei tee väärin koskaan, miten tekisikään kun istuu netissä päivät päästään.

    Äänestä

  • Ei ne osaa samuttaa....

    Äänestä

Emme me tiedä syitä. Surullista.

Äänestä

lisää passiivista demarioppia, itkekää tms

tämä tyyli on vaka tuho Suomessa

Kattokaas tätä "keksijää" pidättekö dorkana?

On ns. ylpeä, mistä?
pannut keksintöön rutosti rahaa ja aikaa
ja on ylpeä

https://www.is.fi/urheilulehti/parhaat/art-2000009155796.html
Vaikka Rantalaisen kehittämään teknologiaan perustuvat mainokset niittävät nyt menestystä maailmalla, matka orastavaksi hittituotteeksi on ollut pitkä – eikä ole tuottanut Rantalaiselle minkäänlaista taloudellista hyötyä.

Vastineeksi alkuperäisestä patentistaan Rantalainen sai pienen siivun Supponorista.
– Rahaa ei ole tullut yhtään. En ole laskenut tarkkaan, mutta olen henkilökohtaisesti pannut tähän ehkä vähän päälle 200­ 000 euroa

Ehtii Rantalainen sitten osingoille tai ei, niin se on hänelle oikeastaan sivuseikka. Eläkeläisen äänessä kuuluu poreileva ylpeys, kun hän puhuu Supponorin menestyksestä

Äänestä

Monet ikävätkin asiat tapahtuvat usein ikään kuin ryppäinä. Pitemmässä juoksussa tarkasteltuna kaikki yleensä tasaantuu ja asettuu kohdilleen...

Äänestä
  • ai siis että linux-teollisuutta ei ole Suomessa kun kuusipäät ilkkaniiniluodot jakoivat
    rahoja sukupuolitutkimukseen eikä kännykkäkehittylää Linusille

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    ai siis että linux-teollisuutta ei ole Suomessa kun kuusipäät ilkkaniiniluodot jakoivat
    rahoja sukupuolitutkimukseen eikä kännykkäkehittylää Linusille

    Mene peruskouluun opettelemaan kirjoittamista!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mene peruskouluun opettelemaan kirjoittamista!

    hyvää munanimentämmä sinullekin

    Äänestä

ämmäton kovia imemäänpalstapskaa itseensä silli varsitenkin

Äänestä

Runsaan vuodeN sisällä viisi poliisia on tehnyt itsemurhan.
Odotamme selitystä poliisimininisteriltä, joka on P E R S U.

Äänestä
  • onko meillä marinin hallituksesta jätetty sarjapoliisimuhraaja valtion halintoon

    Äänestä

Poliiseja, joilla oli ollut yhteys äärioikeistoon erotettiin Marinin hallituksen aikana.
Äärioikeistoa pidetään Suomen vaarallisimpana sisäisenä uhkana.

Äänestä

Perussuomalaistenko johdossa poliisihallitus on ?
Ei sen silti odoteta kommentoivan yksittäisiä itsemurhia.
Jokainen itsemurha on inhimillinen tragedia, joka vaikuttaa syvästi paitsi
itsemurhan tehneen lähipiiriin myös työyhteisöön.
Herättää vain kysymyksiä. . .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kaksi korkean tason poliisin itsemurhaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011018816.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu