Haluaisin, että kesän tanssipaikat ilmoittaisivat koko kesän tanssiohjelman viimeistään helmikuun aikana. Tarpeena on valita parhaat tanssit ja niitä varten vuokrata asuntoauto tai majoitus hotellissa. Matkustan paljon tansseihin ja tiedot kesän ohjelmasta tulevat aivan liian myöhään.
Kesän tanssit.
16
466
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, turha toivo. Varmaan useimmilla lavoilla on jo setit koossa mutta eivät saa aikaiseksi siirtää niitä nettiin.
Tanssikalenterista katselin huonolla menestyksellä.- Anonyymi
Tanssinetistä ei ainakaan löydy, mutta monen tanssipaikan omilta sivuilta tai tanssiin,fi itse katson kun löytyy luotettavimmin uudet tiedot. Tanssinetissä vanhentuneita tietoja ei korjata ajantasalle, joten siihen en luota alkuunkaan.
- Anonyymi
Tallukka mainostaa tanssejaan toukokuussakin.
- Anonyymi
Ja vois vähän laittaa infoo pikalatureista ja kWh-hinnoista. Miten pitkiä laturijonoja?
- Anonyymi
No ei kai ne kerro kesän ohjelmiaan, kun ei välttämättä pidä paikkaansa enää myöhemmin.
- Anonyymi
https://tanssi.net/cal/events/2025/5/1/ - toukokuu jne...
- Anonyymi
Aika vähän ovat ilmoitelleet ohjelmiaan vielä
- Anonyymi
Mäntsälän lava on laittanut ajoissa kesän ohjelmistonsa esille. Kiva päästä taas Mäntsälään tanssimaan.
https://tanssi.net/cal/venues/b892f7d5-da3f-4166-ac5e-39751160d0c9/ - Anonyymi
Voi hyvät hyssyt. Hanki nyt jo viimein elämä, se kun on päivityksestä päätellen tainnut mennä pitkälti parkettileikeissä. Uskalla enemmän altistua ja löydä aidot tunteet ja ihmiset.
- Anonyymi
"Tarpeena on valita parhaat tanssit". Voin kyllä vakuuttaa että ennakkoon ei voi tietää missä on parhaat tanssit. Yleensä ne todennäköisimmät tanssit onkin huonoimmat ja sitten kun lähtee ilman odotuksia tansseihin niin siellä se paras meno onkin. Tietysti jos kuulut facebookin tanssiporukan aktiivisiin kirjoittajiin niin sitten vaan hurman tai taikakuun keikoille. Kunhan vielä muistat joka kerta kertoa tanssiporukassa kuinka mahtavat tanssit olivat vaikka näin ei olisikaan ollut. Ethän sinä huonoihin tansseihin mene, ethän?
- Anonyymi
Hyvä analyysi. Tanssin taika on pitkälti pakkomieleistä toistoa ja kontrollointia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä analyysi. Tanssin taika on pitkälti pakkomieleistä toistoa ja kontrollointia.
Useimmat kuitenkin pitävät vain hauskaa niin kuin tänäänkin pidettiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Useimmat kuitenkin pitävät vain hauskaa niin kuin tänäänkin pidettiin.
Sekin on totta. Hauskaa oli eilen. Mutta myös tuo yllämainitsemani on totta.
- Anonyymi
Laurilan lava on jo laittanut kesäohjelma:
https://tanssi.net/cal/venues/fc5f8ce4-5fcb-4370-9e44-58e38f063df2/
Muutama minunkin mieleeni, joten taidan piipahtaa. - Anonyymi
Oho, Lemmenlavalla Joensuussa pitää poiketa myös ohi kulkiessa:
https://tanssi.net/cal/venues/fc5f8ce4-5fcb-4370-9e44-58e38f063df2/ - Anonyymi
Tosiaan onhan tämä nyt ongelmallista kun pitäisi mökit ja hotellit varata ja kalentereita ei vieläkään löydy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1653557Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512482- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101129Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741050- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741