Valehteli ennen vaaleja suoraan päin Suomen kansan näköä.
Jukka Lindströmin ohjelma.
Todiste: https://areena.yle.fi/1-65986800?seek=134
Suomen kansa ei unohda koskaan Riikka Purran valehtelua
34
623
Vastaukset
- Anonyymi
tuomiopäivä
tuomiopäivä
tuomiopäivä
on keinosen nimipäivä
sdp
https://www.youtube.com/watch?v=DV1ctW1cQHU- Anonyymi
Tämmösiähän täällä on. Ei se ole ihme, että viime eduskunta vaaleissa kaikki äänestivät perussuomalaisia.
- Anonyymi
Etelä-Pohjanmaa / Kauhajoki ?
- Anonyymi
Lopeta jo tuo uikutus ja ulina, ja mee töihin!!
- Anonyymi
Mee porvari hoitoon
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mee porvari hoitoon
Hermoloma kelpaisi muttei pysty kun pitää käydä töissä, jotta saat sinäkin eläkkeesi.
- Anonyymi
Persut nuo takinkääntäjät heti ku pääsi hillotolpalle niin kansa ja puheet unohtui. Kauhajoellakin vain haastavat riitaa valtuustossa ja mikään ei etene.
- Anonyymi
Älä äänestä ensi vaaleissa ainakaan vihervasemmistoa, koska eivät osaa hoitaa taloutta, eikä metsätaloutta. Turpeen kieltäminen lisäsi metsähakkuita ja nosti hinnat pilviin. Viherpesu tulee kalliiksi. Suomi on hiilinielu. Nasa on mitannut.
Oppositio (demarit) sai viime vuonna poliittisilla lakoillaan aikaiseksi kahden miljardin loven Suomen bruttokansantuotteeseen. Sillä rahalla kustantaisi kaikkien jonossa olevien 2000 vanhuksen ympärivuorokautisen hoivan yksityisellä puolella koko loppuiäksi.
Hoivapaikkoja on vapaana yksityisellä puolella 5000, mutta vihervasemmiston sotelaki, Kiuru (sd,) ja demarivaikuttajat hv-alueilla eivät halua laskea vanhuksia hoivaan. Kaatumiset kotona ja lanssiralli on heistä paljon parempi vaihtoehto. Ei ainakaan halvempaa, mutta parempi. Ei minusta.
2000 vanhuksen ympärivuorokautinen hoiva yksityisellä maksaa 100 miljoonaa vuodessa. Ammattiliittojen jäsenmaksun verovähennyksen poisto toisi kassaan 200 miljoonaa. Sillä voisi järjestää noiden jonossa olevien vanhusten hoivan. Jäisi vielä 100 miljoonaa vaikka leipäjonojen lyhentämiseen.
Se on sillä tavalla, että kristillisdemokraatti oikeasti välittää lähimmäisistä, toisin kuin sosialistidemokraatit. Persut ovat uskaltaneet leikata ja laittaa maan taloutta kuntoon, vaikka se vaikuttaa suosioon. Populismi ei ole rehellisten tapa toimia.
Talous on ensin. Valtion, hv-alueiden ja kuntien velaksi eläminen on verojen siirtämistä tulevaisuuteen. Lainat pitää maksaa ja vielä korot. Ne kaikki kerätään veronmaksajilta. Valtion velkojen korot ovat tätänykyä kolme miljardia vuodessa. Paljon rahaa lainottajille. Demareiden rahaa on politiikka on valehtelua ja äänestäjien pettämistä.- Anonyymi
500 miljoonaa yksityisille terveysfirmoille, rahaa muihin turhiin yritystukiin, rahaa hihhulijärjestöille, arvonlisävero ylös, hoitoalan palkkakuoppalaki, siinä hallituksen hienoja saavutuksia. Ai niin ja muutama kymmenen tuhatta lisää työttömiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
500 miljoonaa yksityisille terveysfirmoille, rahaa muihin turhiin yritystukiin, rahaa hihhulijärjestöille, arvonlisävero ylös, hoitoalan palkkakuoppalaki, siinä hallituksen hienoja saavutuksia. Ai niin ja muutama kymmenen tuhatta lisää työttömiä
Tuo on vielä pieni hinta siitä että sinivalkoisia taivaitamme suojaavat Naton ultramodernit F-35 monitoimihävittäjät. Mummot maatkoot vaan paskavaipoissaan, tärkeintä on ettei olla koskaan enää yksin!! #weareNATO #strongertogether
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on vielä pieni hinta siitä että sinivalkoisia taivaitamme suojaavat Naton ultramodernit F-35 monitoimihävittäjät. Mummot maatkoot vaan paskavaipoissaan, tärkeintä on ettei olla koskaan enää yksin!! #weareNATO #strongertogether
Lääkkeet!! Muista kiittää ja ylistää Nato-jumalaasi samalla hartaudella kun itse virut toista viikkoa ulosteissasi!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
500 miljoonaa yksityisille terveysfirmoille, rahaa muihin turhiin yritystukiin, rahaa hihhulijärjestöille, arvonlisävero ylös, hoitoalan palkkakuoppalaki, siinä hallituksen hienoja saavutuksia. Ai niin ja muutama kymmenen tuhatta lisää työttömiä
Paljon se tosiaan vaikutti Marinin ja Saarikon touhut ja vieläkin vaikuttaa. Sote maaliin ilman rahoja???? Ennallistamisen hyväksyntä???Leikataankohan maataloustukia ”ei ruoantuotannossa” olevilta peräkammarin pojilta.
- Anonyymi
Ottiko se hallitus 16 mildr lisää velkaa, siis enemmän kun viime hallitus.
- Anonyymi
Rauhalliset valheet on juuri niitä mitkää saattaa kaikki alkeisvoimat liikkeelle. Asian havaitsee vallitsevasta kaaoksesta
- Anonyymi
Akalle on rakennettu karsina. Karsinaan tulee viisi muuta sikaa.
- Anonyymi
Ei ENÄÄ immoslaisia sikoja #NÖF# * oink *
- Anonyymi
Näinhän se juudas-purra meille valehteli TV haastattelussa : "Köyhiltä ei voi eikä saa leikata meille se ei käy".. Tällä valheellaan hän sai huijattua Ison potin ääniä, pääsi siksi hallitukseen ja PETTI HETI. Persut petti välittömästi !
- Anonyymi
Eikä suomalaiset unohda sitä miten vihersosialistit ajoivat Suomen tulevat sukupolvelet kavankeuteen jota nykyinen oikeistolainen hallitus taistelee vastaan, tekee kaikkensa etteivät joutuisi vasemmiston ylielämisen maksumiehiksi.
- Anonyymi
Kokoomus on ollut hallituksessa suurimmassa osassa hallituksia viimeisen 20 vuoden aikana ja useasti valtionvarainministerin salkun haltijana, joten kyllä valtionvelka on kokoomuslaisten aikaansaannosta. Kivahan sillä on ihmisiä pelotella kun saa pöljien äänet
- Anonyymi
Ei unohda, eikä sitä kun kepulin suusta on totuutta kuultu
- Anonyymi
Kaikki politiikot valehteloo ja ajaa vain omaa etuansa . Kyllä son nähty.
- Anonyymi
Bersut valehtelee päin naamaa ja keput bettää
- Anonyymi
Onneksi saadaan tunnin juna turusta Helsinkiin.
Purra on niin vastenmielinen ihminen, että ihmisiä kuvottaa!
- Anonyymi
Riikka Purra korjaa edellisen hallituksen tekemiä KESTÄMÄTTÖMIÄ TALOUDELLISIA VIRHEITÄ! Onneksi on Riikka Purra joka on vastuullinen ja tekee oikeita päätöksiä. KONKURSSI SUOMI MENEE KONKURSSIIN ELLEI KORJAAVIA LIIKKEITÄ TEHDÄ!
Persut tekee oikein.
Loettakaa valehtelu jolle ei ole oikeutusta. Oletan valittajan olevan sossupummi jolta lähtee rahaa pois ettei ole kaljaan enempää rahaa. MEE TÖIHIN OTA KAIKKEA VASTAAN JA TEE TÖITÄ ÄLÄ JUO !- Anonyymi
Ootko noin tyhmä , tekoja pitää tehdä , mutta on kyse arvovalinnoista miten ja missä mitoin niitä tehdään .
- Anonyymi
Luottamus meni lopullisesti , ei enään voi luottaa sanomisiin lainkaan , tyhjiä sanoja ja persut ovat tehneet tämän jokakerta .
- Anonyymi
Sopisi täydellisesti johonkin Atrian lihanleikkaajaksi.
Eikö siä jo muutenkin näitä pohjasakkoja ole, jotka näitä isämmaammiehia - Anonyymi
Katsokaa sumen velkakelloa ja yllyttäkää tekemään enemmän leikkauksia ja kohdentamaan ne sosspummeihin kuten teihin ketkä haukutte HYVÄÄ TYÖTÄ TEKEVÄÄ PURRAA!
- Anonyymi
persut prööt💩
- Anonyymi
Tuon jutun jälkeen on maailma muuttunut kauheasti. Sota nyt on sota euroopassa joka alkaa vaikuttaa eurooppaan. Harmi että aiemmat hallitukset tuhosi suomen. Nyt on kova työ purralla ja persuilla saada velkakierre huom edellisten hallitusten tuhotyöt korjattua.
- Anonyymi
Kuka teistä tunnustaa sprayanneensa persujen vaalikiskan?
- Anonyymi
Persut on ehdottomasti paras puolue. Miksi suomi on näin velkainen? Syy on viher vasemisto. Sdp on tuhonnut suomen. Persut pelastaa suomen. Purralla munaa enemmän kuin teillä yhteensä. Jos persujen poitiikka on kovaa niin olet yhteiskunnan elätti ja rasite juoppo.
- Anonyymi
Persut ovat hallituksessa ollessaan vain lisänneet velkaa
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6182561Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4162033Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H231960JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191556- 671489
Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641488- 1241243
Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka221050Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.181002Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16978