ikäihmiset hävyttömän huonolla hoidolla

Anonyymi-ap

Julkisuuteen tulee ilmi kauheita laiminlyöntejä vanhusten kaltoin kohtelusta.
eläimetkin hoidetaan paremmin ja sitten kun eläinsuojelu tulee katsomaan niin päästetään päiviltä heikossa hapessa olevat.
SUOMESSA järkyttävän surkeaa hoitoa, ei hygieniaa, yksin kotonaan dementoituneet, ,sokeat.kipuilevat
lääkitykset ja ruokailut ohhoon päälle joka sekoittaa lisää vanhuksen elämää
terveeellinen säännöllinen ruokailu pitäisi olla koska lääkitykset käy vatsan päälleja suomessa on lähes kaikilla monet lääkitykset päivittäin.
poliklinikoilla ja sairaaloissa unohtuu asiakkaat yksin
Vanhukset ovat jo kotonaan pitkään huonolla syömisillä ja juomisilla ja sitten kun ambulanssi vie poliklinikalle ja näissäkin laitoksissa unohtuu tarjota minkäänlaista ateriaa , ei ainakaan tilannetta paranna.
Omakohtainen kokemus satasairaalan poliklinikalle aamuyöstä viety äitini oli petissä ja menin aamulla klo 9 aikaan sinne ja samaan aikaan tuli lääkäri kierrolle ja jutteli äitini kanssa , äiti ei oikein pystynyt puhumaan ja sanoi sitten että äidin pitäisi
vähän juoda niin sanoin lääkärille että äiti on ollut täällä monta tuntia ja kukaan kolmesta hoitajasta jotka olivat kansliassa eivät ole tuoneet juotavaa eivätkä varmaan mitään muutakaan näinä tunteina ja jatkoin että käyhän antamassa ohjeistus kun muuten ei tapahdu mitään. Lääkäri ei sanonut mitään ja meni menojaan.

1

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö toiminta riko ihmisoikeuksia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      180
      8336
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4528
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4098
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3482
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3116
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2860
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2556
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      31
      2159
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2013
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2006
    Aihe