World Boxing Councilin presidentti Sulaiman on tulossa Helsinkiin, josta hänellä on jatkolento Tokioon. SNL on jo varautunut siten, että hänen olonsa tehdään mahdollisimman epämukavaksi. Edellisen etapin Kööpenhaminasta Helsinkiin hänen vierellään paikalla 2B istuu Matti Kelo, jolla on hankittuna sille päivälle kolossaalinen krapula.
Sulaimanin vaihto Helsinki-Vantaalla on pidennetty 15-tuntiseksi kolkkaamalla Finnairin lentäjä heti aamutuimaan asuntonsa pihassa Eirassa. Tämän hoitavat Monni ja Halvar.
Mäntäkenraalin aulakuormaustiimi ottaa kaikki Sulaimanin matkatavarat haltuunsa, ja toimittaa ne Melbourneen. Lisäksi koko kentän henkilöstölle annetaan Sulaimanin kuva, ettei hän voi maksaa mitään edes käteisellä.
Lopuksi liiton TJ, Jari Vanne, saapuu lähtöaulaan ja ojentaa Sulaimanille kirjekuoren, jossa on lasku: 35.000 dollaria 15 tunnin luvattomasta oleskelusta Helsingissä. Viivästyskorko 8%, 14pv netto ja suoraan liiton Nordean tilille.
WBC-liiton Presidentti saapuu Helsinkiin! Pakotteet valmiina!
7
240
Vastaukset
- Anonyymi
AY668 lähestyy Helsinkiä. Laskeutumisvalot on jo päällä. Kelo on oksentanut Sulaimanin syliin ja anellut lupaa otella WBC Baltic Diamond beltistä.
- Anonyymi
SKANDAALI! Sulaiman sai kaupattua Kelolle 500 eurolla käteisenä mukanaan olleen WBC:n maailmanmestaruusvyön, jotta tämä suostui jättämään hänet rauhaan! Pakotteet luisti ennen kuin pyörät edes otti maahan kiinni, ja nyt liiton hallituksessa istuu terroristijärjestö WBC:n maailmanmestari!!!!
- Anonyymi
Ja lisäksi Sulaiman sai käteisbudjetin välilaskunsa ajaksi, jotta voi lahjoa jonkun pahaa-aavistamattoman uskollisen kansalaisemme ostamaan hänelle ruokaa ja juomaa. Voi turkasen tulimmainen!!!
- Anonyymi
Savonlinnan koneessa istuu Baltic Uncle Augustinin vasallit jotka aikovat vaatia osuuksia WBC:n titteliotteluista jotka BBU Augustin on päättänyt sanktioida jälkikäteen myös BBU-titteleiksi. Kelo on julistettu etänä nyt BBU cruiser international mestariksi, maksaa 180 euroa.
- Anonyymi
Nyrkkeilyliitto on julistanut BBU Augustinin Suomenmestariksi kärpässarjassa, ja vaatii 870 euron maksusuoritusta huomiseen mennessä!
- Anonyymi
Sulaiman sikailee toista päivää lentoaseman kuppilassa! Lonkeroa kuluu ja välillä ottaa torkut penkin päällä. Kelo maannut suurimman osan ajasta sammuneena.
- Anonyymi
Kelo Oak Barrelissa yllään enää pelkkä WBC-vyö, aikoo siirtyä Turkuun huomenna samassa autossa Presidenttien kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2554664Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii793118- 472483
- 281923
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 911520
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851305PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143975- 69958
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894