Ilmalämpöpumppu.

Anonyymi-ap

Tilasin tuolta kyliltä uuden laitteen. Asentaja tuli paikalle ja pyysin tietenkin tiedot häneltä. Laitoin nimen tukesin rekisteriin ja asentajalla ei ollut mitään voimassaolevia pätevyyksiä. Laite lähti takaisin ja asennus peruttu.

9

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laita nyt ihmeessä tietoa mikä firma?

      • Anonyymi

        Lillukanmäen Päre ja Tuohi ky!


    • Anonyymi

      Aenakii oes ollunna halapa asennus kuitennii?

    • Anonyymi

      Vuosia nuo laittomat asentajat touhunneet kylillä. Tiedätte nimet niin tarkistakaa tukesin sivuilta henkilökohtaiset oikeudet sähkö, kylmä yms. Nykyään vaadittu jo pitkään , että pitää olla henkilökohtaiset oikeudet tehdä luvanvaraisia töitä.

    • Anonyymi

      Aika monelta näyttää puuttuvan pätevyydet tehdä luvanvaraisia töitä.

    • Anonyymi

      Suosit paikallista? Elinkeinojaosto kiittää.

    • Anonyymi

      Paikkakunnan ompelukone myyjä/huoltajakin korjaa sähkökoneita ilman mitään lupia!

    • Anonyymi

      Elinkeinojaostohan suosii ilmalämpöpumppuhankinnoussa naapurikunnan palveluita ja homma menee kerrasta maaliin.

    • Anonyymi

      Höpö höpö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe