Jälleen yksi viisauteni on todistettu

Anonyymi-ap

Kyllä Nato jäsenenä on helppoa. Venäläiset matelevat ja pyytävät anteeksi ilmatilan loukkausta. Tämä ei olisi Kekkosen ja minun aikakaudellani puolustusvoimissa ollut mahdollista,
Suomen ulkoministeriö kutsui maanantaina Venäjän suurlähettilään ministeriöön ja esitti selvityspyynnön epäillystä ilmatilaloukkauksesta. Ulkoministeriö kertoi asiasta viestipalvelu X:ssä.

Puolustusministeriö kertoi aiemmin, että venäläisen valtionilma-aluksen epäillään loukanneen Suomen ilmatilaa Suomenlahdella.

Epäilty loukkaus tapahtui viime perjantaina noin kello 17.15 Hangon länsipuolella. Venäläiskoneen epäillään olleen Suomen ilmatilassa muutaman minuutin.

Puolustusministeri Antti Häkkänen (kok) kommentoi perjantaina, että epäiltyyn alueloukkaukseen suhtaudutaan vakavasti.

Rajavartiolaitos tutkii tapausta.

3

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joko päästään kertamaa

    • Anonyymi

      Suomen pitää katkaista diplomaattisuhteet Venäjään ja Amerikkaan ja karkoittaa näiden maiden kansalaiset tästä maasta.

    • Anonyymi

      Pian päästään Viipurin torille rinkelin syöntiin. hah hah haaa!!!...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      57
      2761
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      43
      2205
    3. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      106
      2168
    4. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      29
      1894
    5. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      456
      1792
    6. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      19
      1543
    7. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1492
    8. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      108
      1254
    9. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      2
      1221
    10. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      42
      1184
    Aihe