Kyllä Nato jäsenenä on helppoa. Venäläiset matelevat ja pyytävät anteeksi ilmatilan loukkausta. Tämä ei olisi Kekkosen ja minun aikakaudellani puolustusvoimissa ollut mahdollista,
Suomen ulkoministeriö kutsui maanantaina Venäjän suurlähettilään ministeriöön ja esitti selvityspyynnön epäillystä ilmatilaloukkauksesta. Ulkoministeriö kertoi asiasta viestipalvelu X:ssä.
Puolustusministeriö kertoi aiemmin, että venäläisen valtionilma-aluksen epäillään loukanneen Suomen ilmatilaa Suomenlahdella.
Epäilty loukkaus tapahtui viime perjantaina noin kello 17.15 Hangon länsipuolella. Venäläiskoneen epäillään olleen Suomen ilmatilassa muutaman minuutin.
Puolustusministeri Antti Häkkänen (kok) kommentoi perjantaina, että epäiltyyn alueloukkaukseen suhtaudutaan vakavasti.
Rajavartiolaitos tutkii tapausta.
Jälleen yksi viisauteni on todistettu
Anonyymi-ap
3
124
Vastaukset
- Anonyymi
Joko päästään kertamaa
- Anonyymi
Suomen pitää katkaista diplomaattisuhteet Venäjään ja Amerikkaan ja karkoittaa näiden maiden kansalaiset tästä maasta.
- Anonyymi
Pian päästään Viipurin torille rinkelin syöntiin. hah hah haaa!!!...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824727- 1842043
- 1321742
- 1741363
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161231- 351076
- 78973
- 52946
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16937Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78912