Jokainen kolesterolilääkkeitä käyttävä osaa lukea reseptilääkkeensä tuoteselosteesta lääkkeen sivuvaikutuksia joita on runsaasti.
Mutta rikkaat julkkikset saa sitten ihan toisenlaisia kolesterolilääkkeitä, joita annetaan pistoksena lääkärin vastaanotolla muutaman kerran vuodessa.
Näissä lääkkeissä lukee tuoteselosteessa: ei haittavaikutuksia.
Näin Suomessa!
Suuri kolesterolilääkehuijaus koskien tavallisia kansalaisia ja köyhiä!!!
6
272
Vastaukset
- Anonyymi
Ei siis kannata olla köyhä. Tämä lienee muutoinkin selvää kaikille, joten mikä on aloituksen pointti 🤔
- Anonyymi
Aloituksen pointti on se, että kannattaa olla rikas niin saa haitattomia kolesterolilääke hoitoja.
- Anonyymi
Onneksi noita ei näy Kankoonpeessä, tarkoitan siis rikkaita julkkiksia.
Tunnen kyllä useita hyvinkin varakkaita ihmisiä, mutta kukaan heistä ei esiinny julkkiksena, eli eivät ilmeisesti saisi noita lääkkeitä.- Anonyymi
Rikas Sukari saa haitattomia kolesterolilääkkeitä pistoshoitona, on kertonut avoimesti niistä julkisuudessa.
- Anonyymi
Aloittaja taas kirjoitti sillä varmuudella, jonka täydellinen tietämättömyys asiasta tuo tullessaan.
Kaikkien pistettävienkin lääkkeiden tuoteselosteessa on lueteltu mahdollisia sivuvaikutuksia, joita ei tietenkään, kuten ei pillereidenkään käyttäjille, ilmene kaikkia kaikille.- Anonyymi
Otetaas asioista selvää:
LEQVIO injektioneste, liuos, esitäytetty ruisku 284 mg
Mitä Leqvio on ja miten se vaikuttaa:
Leqvio sisältää vaikuttavana aineenaan inklisiraania. Inklisiraani pienentää LDL‑kolesterolin (”huonon” kolesterolin) pitoisuuksia.
Onpas mahdottoman hurja mahdollinen haittavaikutus tällä kolesterolilääkkeellä, voi kamalaa. Ihan pikku punoituskin voi tulla pistoskohtaan mahdollisesti.
Mahdolliset haittavaikutukset
Kuten kaikki lääkkeet, tämäkin lääke voi aiheuttaa haittavaikutuksia. Kaikki eivät kuitenkaan niitä saa.
Yleinen (voi esiintyä enintään 1 henkilöllä 10:stä)
Pistoskohdan reaktiot kuten kipu, punoitus tai ihottuma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022186- 1021592
- 801285
- 1211283
- 1171226
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571044Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601024- 511007
- 36932
- 33814