Yksi näistä joutsenten salametsästäjistä kertoo että oli ampunut ahman mäyränä kun hänellä on niin heikko näkö ja kaikki.
Eikö tuossa vaiheessa olisi pitänyt luopua metsästyksestä jos enää ei erota mitä ampuu.
Huono näkö ja kaihi.
12
427
Vastaukset
- Anonyymi
Sen mulkun olisi pitänyt käydä ennen"metsästystä"Speckseiversillä.
- Anonyymi
Olis kahtonu haulikon piippuun näkyykö mittää
- Anonyymi
On selitys, voi prkle.
- Anonyymi
No jo on pähkähullua sakkia. Kovat rangaistukset toivottavasti tulee. Loppuelämä vankilassa.
- Anonyymi
Ei tule vaan selitykset menee läpi ja homma jatkuu Suomen surkean oikeuslaitoksen tuntien. Toivottavasti aseet nyt edes otettaisiin pois ja metsästyskielto kaikille.
- Anonyymi
Kukaan ei istu päivääkään vankilassa.
- Anonyymi
Liekö se kaulushaikarakin käynyt koiran kimppuun että ampua oli pitänyt vai oliko luullut sitäkin mäyräksi. Joutsenetkin varmaan olivat muistuttaneet rottia. Kyllä täytyy olla kunnon mytomaanikkojen metsästysseurue kun puheet muuttuu lennosta. Suomalaiset poliitikotkaan eivät valehtele ja käännä takkia noin ahkerasti.
- Anonyymi
Vanhukset on siellä ampumassa, vaikka ei näe eikä kuule mitään. Voisiko hankkia hoitopaikan.
Huomio vanhuksen omaiset - Anonyymi
Onko sama mies, joka jo vuosikymmeniä on ampunut hirviäkin lähinnä "äänen suuntaan", ja niinpä on jälki sen mukaista.
- Anonyymi
Tosi Raukkoja!!!
- Anonyymi
Laitetaan siis leikiksi tuomio
- AnonyymiUUSI
🤣🤣🤣ei halawattu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2302989
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1232140Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171709Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141665Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2921520Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471267- 481200
- 1061042
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan58974- 91962