Eilen hyvinvointilaitoksessa eräs politikko oli jakanut umpihankipipoja.Eräs henkilö ei ollut halunnu sitä ees ottaa,johon pipon jakaja oli ääneen sanonut,eikö Kepun pipo kelpaa??!! Siis jolla on tämä pipo,on siis Kepulainen.Pudasjärven Urheilijat siis on Kepun alajaosto.On se syvällä rakenteissa Pudasjärvellä tämä politiikka,sairaasti kylläkin...
Kepun pipo on umpi....
27
778
Vastaukset
- Anonyymi
Olen ollut Tuurituvan vakituinen asiakas, mutta nyt tästä lähtien sen puljun oven saranat saa ruostua !
- Anonyymi
Niin saa olla ovet kiinni minunkin osalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin saa olla ovet kiinni minunkin osalta.
Pikkulasten ja pappojen uhmaikä jatkuu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pikkulasten ja pappojen uhmaikä jatkuu!
lapset ja papat käyvät tuurituvallakin ja tuovat rahaa. Ostavat rahalla mitä ostavat. Uhmaiässäkin ostetaan rahalla. Kaikelle yritystoiminnalle tärkeää on että käy ihmisiä jotka tuo rahaa. !! Jos ja kun ihminen lopettaa ko yrityksen käyttämisen niin...mitä sitten? Sitä vaan että mennessään vie rahat.
- Anonyymi
Näin siinä käy kun liian pitkään on metsässä,ei puita metsältä enää näe.
- Anonyymi
Miten papan Jääliin muutto etenee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten papan Jääliin muutto etenee?
Luottotiedoton "metsänomistaja" ei muuta omistusasuntoon, pysyy vuokraluukussa katkerana muita herjaamassa.
- Anonyymi
Ja seuraavaksi pipojengi Kipinän koulua lakkauttamaan,näin se menee Pudasjärviset pipo on hulluuden symboli.
- Anonyymi
Kyllä tämä pipolätkä jengi pitää saada jo vaihtoaitioon,ei ees ensikaudelle kentän laidalle näitä päästää.
- Anonyymi
Pipojengin seuraava peli Hirvaskoskenkoulun lakkautusko???🤪🤑😝
- Anonyymi
Persujengin seuraava veto on lisää rikoksia! Persuehdokkaaksi ei edes pääse puhtaalla rikosrekisterillä.
- Anonyymi
No nyt tähän sotkettiin Perussuomalaiset,on jollain nyt pipo kyllä kireällä kaljussa päässä.🧐 eikö olekkaan tekemisistä,sanomisesta vastuun ottajaksi?
- Anonyymi
Juokaa kahvinne Tuurituvalla jatkossa ilman meikäläistä, talkoot on loppu osaltani.Taitaa olla pilkkilaudat kuivilla jatkossa.
- Anonyymi
Sanonpas sinulle tuhtipoika, ettei naapurias nähdä enää Tuurituvalla !
- Anonyymi
Mistä aiot mennä kerjäämään seuraavaksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä aiot mennä kerjäämään seuraavaksi?
Eiköhän se tuo sinun ylimielisyys lankea omaan nilkkaan ?
- Anonyymi
Ei tipu öyhöttämisellä ääniä,ei ylimielisellä asenteella,ei joka ei kuntele ihmisten huolia,se puolueen agenta jos kerran on sokaissut järjen käytön,kuten Nivankankaan äänestyksissä yms.
- Anonyymi
Ei papalla ole kuin yksi ääni, sökeltämisellä ei tipu lisää ääniä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei papalla ole kuin yksi ääni, sökeltämisellä ei tipu lisää ääniä.
Olalle taputtelijat ovat lähes kaikki sinun nimeämiä pappoja ja nehän ovat tosiaankin talutusnuorassa, niin se varjolla uhoat pääseväsi kekkuloimaan vallan kahvaan, häpeä raukka.
- Anonyymi
Hävetkää pysäytellä ihmisiä kun ovat menossa kauppaan,ketä kiinnostaa vaali rättinne.Ottakaa mallia Persujen toiminnasta,eivät tuputa,eivät ahdistele politiikalla .Eikö jo kaupan henkilökunnan puuttuminen Olgan vaalikiiman aikana menny opiksi???
- Anonyymi
Persujen onkin parasta vaalitilaisuudet juustolassa tai jopa hirvisuoralla niin eivät häiritse muita kuin itseään.
- Anonyymi
Ja vetäkää ne loput 400 hiekkaämpäriä päähänne.😁
- Anonyymi
Keskustan äänestäjät onneksi käyvät vähiin suurten ikäluokkien mukana.
- Anonyymi
Luin Pudasjärveläis lehden,sitähän pitää lähteä tänään makkaran syöntiin,ja iltapäivällä hernekeitolle.Fiksut pärjää aina.
- Anonyymi
Osaako pappa lukeakin?
- Anonyymi
Olipa hyvää kotimaista makkaraa,ja Hernerokkaa kaupan kulmalla.Ei muuten pysäytelty,ei huudeltu sinne,sai mennä ihan omalla taholla ja tupatella asiallisesti Kaupungin ahdingon voittamisesta kaikin keinoin.Hienot oli mukavat ihmiset oli.t.ikivihreä.
- Anonyymi
Ja pappikin sai ovella nenäliinansa räkiäkseen..🎱
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155