Onko tämä täällä joku normi? Muutin itse pohjoisesta ja ihmettelen tuota. Mikä ihmisiä vaivaa? Minulla on tapana käyttää talvisin sellaista saamelaisten hattua. Onko se niin kummallinen, että sitä pitää katsoa?
Pidätkö suusi kiini vai onko sinullakkin monttu auki?
Kotkalaisten outo tapa kulkea monttu auki kadullu ja tuijottaa?
11
429
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla yleensä suu auki, koska hengitän suulla (ahtaat käytävät) yleensä pidän myös vasenta etusormea syvällä sieraimessa, koska se on sellainen tapa enkä nenääni mihinkään tarvi sillä hengitän suulla. Ohilkukijoita katselen kyllä, mutta eikai se nyt ole kielettyä.
- Anonyymi
Muuta vain takaisin porojasi hoitamaan. Kun näyttää noin helposti menevän porot nokkaankin.
- Anonyymi
Hurukselalaiset persut ihmettelevät kaupungin menoa.
- Anonyymi
Hei pohjoisesta muuttanut.Kuvaile vähän millainen lakki sinulla on ,onko se hieno ja lämmin sekä mistä materiaalista ommeltu.Jos poron karvaa ,niin harvemmin näkyy täällä Kotkan torin seutuvilla.Ollaan vaan hiukan kateellisia sinun lakista.
- Anonyymi
Hovinsaarelta muutin.
- Anonyymi
Eilen kaupassa sanoin vaimolle samaa, ihmeellistä tuijottamista, jos ei ole pieruverkkarit jalassa.
- Anonyymi
Ei kyllä Hurukselasta varmasti ovat.
- Anonyymi
Kotkan saarella muutama tapaus kesät talvet suu auki tollottaa
- Anonyymi
Onko vanhuksia? Miehiä vai naisia?
- Anonyymi
Laita itse suukiinni ja palaa poronkuseman päähän.jos pitää vaa katsoa katsooko muut,kertoo kaiken.
- Anonyymi
Taitavat olla Haminasta kun ovat ihmetelleet nyt tarpeeksi lipputankoa niin nyt ihmettelevät Kotkassa kerros taloja ja ihmisiä jotka eivät haise.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2704683Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601419
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180