Olisitko halukas omalta kohdaltasi muuttamaan Varkauteen Kuopiosta jos puoliso niin päättäisi?
Varkaus/Kuopio
7
256
Vastaukset
- Anonyymi
Tältä kohdalta missä nyt olen en oikein voi muuttaa Varkauteen, ainakaan vielä.
- Anonyymi
Olisin. Kuopiossa alkaa näkyä nopean kasvun ne huonot puolet. Pienempi kaupunki ja kuitenkin hyvät palvelut ja toisaalta lyhyt matka sinne Kuopioon. Ja Mikkeliin myös.
- Anonyymi
Ihan käymäsiltään voisin tulla, vaan se riippuu siitä saanko hankittua huomiseen toritapahtumaan mennessä vanhalla päiväyksellä olevia kananmunia.
- Anonyymi
Varkaudessa pitäisi olla kaasunaamari mukana. Minulla ei ole sellaista.
- Anonyymi
Varkaus, tuoksu on kuin pierukaasun karkaus.
"Repe Helismaa"
- Anonyymi
En muuttaisi..Varkaus on kuin paluu 80-luvun tuppukylälle..
- Anonyymi
Kävin noin reilut 50-vuotta sitten Varkaudessa ravintolassa, olikohan sen ravintolan nimi Oscar Pub, tai joku samantyylinen nimi kuitenkin, ja rakastuin kaupunkiin kertakäynnillä, menen sinne ehkä joskus vielä uudestaankin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1004359Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310