En tiedä, mikä osuus asunnottamista on suomalaisia ja paljonko on muualta tulleita, mutta ihmisiä ovat kaikki. Pitää kuitenkin varoa, ette tänne ruveta muuttamaan sen takia, että varmasti saa kämpän.
Vastaukset 5
- Anonyymi
järjestä itse
- Anonyymi
Onko Riihimäellä Asunto ensin toimintaa jonkun auttamistoiminnan yhteydessä?
- Anonyymi
Voi hyvä isä, vai että asuntokin pitä järjestää ????
- Anonyymi00005
KYLLÄ, hoitakaa tämä asia kuntoon.
- Anonyymi00006
Siis niille, jotka kykenevät itsenäiseen asumiseen, vaikka vähän tukea saaden. Muille sitten paikka yhteismajoituksessa edes.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja3031250Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3111221Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50968- 89951
- 106909
- 101899
- 111752
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh14638- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3587