Kankaanpään TE-toimisto

Anonyymi-ap

Onko sitä enää?

13

824

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      selvitä asia itte äläkä täällä itke

      • Anonyymi

        En kysyny sulta!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En kysyny sulta!

        Mene hoitoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene hoitoon

        Mene itse!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene itse!

        isot on ongelmat


    • Anonyymi

      Ei ainakaan yhtä laajana kuin ennen, siirty kuntien hoidettavaksi.

      • Anonyymi

        Sitä Mä tässä mietinkin.


    • Anonyymi

      Ei ole TE-toimistoa Kankaanpäässä, vaan on Satakunnan työllisyysalueen toimipiste, joka on avoinna ma-pe.

    • Anonyymi

      TE-palvelut siirtyivät tosiaan vuodenvaihteessa valtiolta kunnille. Hallinnollinen nyky-Satakunta on jaettu tältä osin kahteen työllistymisalueeseen. Eteläiseen lukeutuvat vetokaupunki Rauma, Eurajoki, Eura, Säkylä ja Huittinen. Näistä jokainen on ilmeisesti saanut itselleen myös toimipisteen. Raumalla ja Huittisissa toimipisteet ovat kaupunginvirastoissa, Eurajoella ja Säkylässä kunnanvirastoissa ja Eurassa samassa kiinteistössä lääkärikeskus Minervan kanssa. Muut saman maakunnan alueet sisältyvät pohjoiseen alueeseen, jonka vetokaupunkina on Pori. En tiedä, kuinka moneen eri paikkakuntaan siellä on nuo toimipisteet sijoitettu. Olisinko jostain lukenut, että Kokemäellä ei ainakaan ole omaa kyseistä toimipistettä vaan sen paikallisin toimipiste sikäli on Harjavallassa.

      Hallinnoinen nyky-Satakunta olisi voinut olla helppo mieltää neljään eri asointialueeseen. Kahden pohjoisimman alueen keskuspaikkoina olisivat olleet Porin ja Kankaanpään kaupungit ja muut olisivat näillä pohjoisimmilla alueilla olisivat jakautuneet sen mukaan, kumpi olisi luontevampi asiointialue. Kahden eteläisemmän alueen osalta jako olisi ollut ehkä kimurantimpi. Lounaiseen alueeseen olisivat voineet kuulua ainakin Rauma ja Eurajoki sekä kaakkoiseen Huittinen, Kokemäki ja Säkylä. Jos kaakkoisen alueen olisivat muodostaneet vain nämä kolme, olisi Huittinen suurimpana ja keskeisimpänä paikkana ollut luontevin vaihtoehto keskuskaupungiksi. Jos Eura olisi myös osana tätä kaakkoista aluetta, olisi Säkylä ollut sijainniltaan keskeisin kaakkoisen alueen keskuspaikaksi. Tällöin saataisiin ainakin Pyhäjärviseudun asiointi luontevammaksi, kun koko seutu sisältyisi osaksi kaakkoista aluetta. Toinen vaihtoehto olisi, että Eura olisikin osa lounaista aluetta. Olisi Eura osana kumpaa vain, olisi Rauma suurimpana ja keskeisimpänä paikkana ollut luontevin keskuskaupunki lounaisen alueen keskuskaupungiksi. Päättäjät kuitenkin päättävät kuten päättävät, en tiedä koettiinko Pori ja Rauma pelkästään asukasluvuiltaan riittävän suuriksi saamaan mainitunlaiset keskuskaupunki-nimikkeet itselleen. Sitä voisi toki itse kukin ryhtyä tämmöseksi vaikuttajaksi, jos vain halukkuutta sun muuta olisi tarpeeksi. Ideoita voisi kyllä riittää yllin kyllin.

      • Anonyymi

        Ansiokas sepustus, mutta täysin turha. Kankaanpäässä on Satakunnan työllisyysalueen toimipiste, joka on avoinna ma-pe.

        Lisäksi; työllisyysalueilla ei ole mitään keskuskaupunkeja, vaan vastuukuntia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ansiokas sepustus, mutta täysin turha. Kankaanpäässä on Satakunnan työllisyysalueen toimipiste, joka on avoinna ma-pe.

        Lisäksi; työllisyysalueilla ei ole mitään keskuskaupunkeja, vaan vastuukuntia.

        Kaksi pätevintä virkailijaa näihin toimiin, aluejakaja ja pilkun viilaaja! 😌👍


    • Anonyymi

      Että noin sitte.

    • Anonyymi

      uutisten mukaan ovat vankilassa syytettynä terroristisestä toiminnasta syytettyinä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe