Pieni paikallinen ryhmittymä on pyörinyt Jumalniemen kauppojen takana ja siellä rannassa miettinyt että aluetta voisi putsailla.
Sinne voisi tehdä rantapolkua ja voisi rakennella pienimuotoista maisemareittiä alikulkutunnelilta kaupoille.
Ja miksei jossain kohti, niin voisi vaikka tehdä puiston.
Kuitenkin silleen ihan rauhallisesti ja pikkurahalla toimimalla ensin eli raivaussahalla polku ja siitä sitten eteenpäin.
Niin eikös Kotka taas tässäkin asiassa näytä, että 70 - luvulla ollaan.
Paikallispoliitikot ja virkamiehet huutavat naamapunaisena että ei siitä saa puhua ja yksikään paikallislehti ei laske aiheesta mielipidettä palstoilleen.
Onko kauppojen taakse ja joen läheisyyteen dumpattu jätteitä vai mikä siinä on, että joidenkin virkamiesten mukaan siellä ei enää edes saisi kävellä?
Ihan tosi outoa ,että jonkun rantapolun kunnostamisesta poliitikot ja virkamiehet menevät tiloihin ja paikallistoimittajat tekevät kaikkensa ettei asiasta puhuta.
Tietääkö joku että onko siellä jotain kieroa menossa kuten joku junailtu kaavatontti tai vastaavaa?
Jumalniemen ranta - alueen kunnostamisesta.
Anonyymi-ap
2
142
Vastaukset
- Anonyymi
Toisinajattelija Ps Olli Kekkosen liikeidea . Rakennetaan Jumalniemen rantaan laituri että Korkeakoskelta ja Hirssaaresta pääsee veneellä Citymarkettiin.Toteutus Purran rahoitusta vaille
- Anonyymi
Vallan hyvä idea. Sitä vanhaa huoltotunnelia pitkin pääsisi moottoritien ali Kyminlinnantielle (siihen kyllä pitäisi rakentaa 100 metriä jalankulkuaväylä ja turvallinen tien ylitys) ja siellä Jumalniemessähän on ikivanhat pitkospuut että jotain luontoreittiä siellä on joskus ollut, ne vain kunnostaisi niin hyvä siitä tulisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733364Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91891Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311088
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820