Olen tuntenut ihmisiä jotka juo työtuloillaan tai eläketuloilla.
Itse juon työmarkkinatuella ja se on jäädytetty joten sillä saa joka vuosi aina vain vähemmän alkoholijuomia koska vuokra ja ruokakulut vie pääosan rahoista.
Ehkä sen takia olen elossa kun minulla on niin pienet tulot verrattuna ystäviini jotka ovat kuolleet.
Millä rahoilla juot?
8
249
Vastaukset
- Anonyymi
Bylyä haluan
Asd - Anonyymi
Netistä kun tilaa, niin halpaa on. Toki töissäkäynti hidastaa harrastuksia.
- Anonyymi
Kilju ei paljoa maksa ja kun hommaa kaksi sammiota niin toisessa puhisee lisää herkku juomaa kun ensimmäistä tyhjentää.
- Anonyymi
Älä viitsi leuhkia asioilla jotka ovat sentään hieman vakavampia mitä sinä ymmärrät. Juomisella kehutaan, siis miksi? Mikä siinä niin viehättää että siitä on jopakerrottava netissäkin . Ensinnäkin suomalainen mies ei edes osaa käyttää alkoholia kuten miehet muissa maissa käyttävät.
Viina on viisasten juoma
- Anonyymi
Sontaseppo on loiseläjä.
Hän ryyppää työssäkäyvien rahoilla sosialistien suojeluksessa, kunnes siirtyy liinavaatevaraston kautta krematorioon, josta roskalavalle.
Eikä kukaan muista häntä. Sontaseppo aiheutti vain kärsimystä toisille. Sontasepot ovat itsesääliin vaipuneita oman elämänsä väliinputoajia. - Anonyymi
Veronmaksajien rahoilla
- Anonyymi
Miksi ei kukaan tee mitään näiden alkoholistien kanssa , ei kai kukaan joka käy työssä, halua että hänen verorahansa menevät kurkusta alas että saa hetken huuman.
- Anonyymi
Taikaseinästähän ne tulee. Onko ne joltain diktaattorilta vai tavanomaisesta veronmaksajapoloiselta, ei tietoa. Pääasia että täppää irtoaa, jonka johdosta korkit irtoaa myös.
Asd
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510253
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422191Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052048- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31981Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967