Aborttiväki loi Trump-ilmiön

Anonyymi-ap

USA:n kansalaiset saivat tarpeekseen wokesta, cancelista, intersektionaaliseta feminismistä, lukemattomista sukupuolista ja aborttien tuputtamisesta sekä muusta fuulasta. Siksi he äänestivät Trumpin presidentiksi. Juuri USA;n aborttiväki auttoi Trumpin valtaan.

Nyt Trump toteuttaa kansan tahtoa lakkauttamalla liittovaltion rahoituksen woketukseen ja aborttien edistämiseen sekä lakkauttaa sukupuolidysforiaa sairastavien nuorten kirurgisen ja kemiallisen mutiloinnin. Liittovaltion toimissa palataan tieteelliseen periaatteeseen, jossa sukupuolia on kaksi, Sukupuoli-identiteetti ei enää voi USA:ssa olla henkilön tunnistamisen kriteeri, sillä se perustuu parhaimmillaan mielipiteeseen ja on vaihdettavissa. Myös muita tervehdyttäviä toimia on toteutettu. USA:n hallinto on palannut Geneven päätöslauselmaan, jossa vahvistetaan oikeus elämään ja todetaan ettei ”aborttioikeutta” ole, eikä ole koskaan ollutkaan.

Näin USA palaa terveen järjen ja elämän kunnioittamisen polulle. Myös Suomen naisten ja lasten elämä helpottuu, kun Trump lakkauttaa kansainvälistä painostusta harrastaneiden aborttijärjestöjen rahoituksen ja näin rajaa niiden levittämää tuhoa.

Toivottavasti järjen ääni leviää myös Suomeen ja lasten teilaus mukavuusaborteissa lopetetaan.

Jos Trump nyt aiheuttaa Euroopalle ongelmia vähentämällä sotilaallista sitoutumista mantereellamme, on tästä seurauksesta asetettava vastuu aborttiväelle kahden puolen Atlanttia.

4

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En jaksanut lukea mutta toivottavasti siinä luki huumeet ja rikollisuus myös. USA ei halua niitä.

    • Anonyymi

      Hyvin Trump matkii Putinia.

      • Anonyymi

        Ei vaan se on sivistynyttä elämää. Huumeet ja rikollisuus ei kuulu siihen.


    • Niin kuin radiosta kuulin: kaksi mielipuolta johtaa maailmaa ja saatana häärää välissä. Oli tosi hyvin sanottu!!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      271
      2804
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      20
      2225
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      340
      1963
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      103
      1632
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      209
      1337
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1287
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1233
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1149
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1093
    Aihe