Tunti vielä ja sen verran lonkeroo, että olot lähtee.
Kiirastuli krapula
14
316
Vastaukset
- Anonyymi
extaasi on ohi kun vanha viina haisee
käry ilmoaa että on aika avata uusi plo - Anonyymi
Se on niin typerää, ettei Suomessa aamukaljaa saa ennen klo9. Mihin sekin perustuu? Onko siitä jotain haittaa jollekulle?
- Anonyymi
Monta 112-soittoa aiheutuu tuon säännön takia ja sen ovat terveydenhoidon ammattilaisetkin todenneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monta 112-soittoa aiheutuu tuon säännön takia ja sen ovat terveydenhoidon ammattilaisetkin todenneet.
Perustele ihmeessä. Ei ole järjellisiä perusteita tuohon. Juopot kyllä hakee juomansa ajasta riippumatta, ja harvoin hekään aiheuttaa ongelmia toisille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perustele ihmeessä. Ei ole järjellisiä perusteita tuohon. Juopot kyllä hakee juomansa ajasta riippumatta, ja harvoin hekään aiheuttaa ongelmia toisille.
Mistä hakee kun kaupat ja alkot kiinni? Nauran viereisen talon sontiaiselle kun käy joka päivä lidlistä hakemassa tasan kello 9 olkalaukkuunsa päivän oluet ja kipittää kotia nautiskelemaan niitä.
- Anonyymi
Tissu on kuohilas.
- Anonyymi
Juuri valmistui 20 litraa omenaviiniä. Ei tarvitse lonkeroita
- Anonyymi
Ainakin kaikille parasta on kun kauppa aukee, saadaan kaljaa ysiltä. Olotila paranee, kuin taivaisin.
- Anonyymi
Joo herätessä huomasin kaljan olevan vähissä. Raivostuin, ja kävin vähä pakkasessa juoksemassa talon ympäri pari kertaa. Lisäksi kävin vähäsen potkimassa Valmetin renkaita, vaikkei se nyt ole sen syy. Tämä auttaa ehkä ysiin saakka, mutta kaljat on aivan tärkeitä hetkiä elämän lomassa. Ja krapulakalja on taivaallista, silloin jos on enempi tullut juotua.
- Anonyymi
Ette tiedä oikeasta krapulasta mitään. Sydän hakkaa kivuliaasti, silmissä vilisee ja olemattomia ääniä kuuluu. Siihen päälle paniikkikohtaukset ja niiden yhteydessä tuntuva kuoleman läsnäolo.
-Lopettakaa ryyppääminen ajoissa Ry - Anonyymi
Sääntö nro 1: varaa aina muutama kalja/lonkero seuraavaksi aamuksi. Ei tarvi odottaa klo 9 asti, että pääsee sontisten kanssa kassajonooon.
- Anonyymi
Kokispullon sinkoutumien Oli aika hauskaa. Kun puolen litran kokispullon laittaa pakoputkeen ja korottaa mustaa juomaa sisääån, se alkaa.kuohumaan ja pullo ponkaisee pois. Spugekaveria sattui nenään, mutta nauroimme molemmat sydämellisesti efektille nauttiessamme jatkopirkat
Asd - Anonyymi
Käy rautakaupassa samalla ja heitä hyvästit krapulalle ja muullekin. Sidostesukka kestää.
- Anonyymi
Jos se yhtään helpottaa, niin goodforssit kävi hakee mutsin tos pois toissapäivänä, todennäköisesti rajuun alkoholismiinsa kaatu. Itsekin dokaan kun kylmis, mut ehkä tästä lähetää hoitoon kunhan savu hälvenee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk762625Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911626Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll721401Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641375- 1291295
- 1451183
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1571174Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901069Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur761068- 721067