Suomi24 Viihde tarjoilee päivittäin jokaiselle tähtimerkille oman horoskoopin. Oletko jo lukenut tämän päivän horoskoopin?
Lue horoskooppisi tästä:
https://www.suomi24.fi/viihde/horoskooppi-lue-tasta-paivan-horoskooppi-mita-tahdet-lupaavat-sinulle?s24
HOROSKOOPPI: Lue tästä Päivän horoskooppi - Mitä tähdet lupaavat sinulle?

3
969
Vastaukset
- Anonyymi
Horoskoopit on totta, tietää kaiken kaikista kaikkeen... 🤯
- Anonyymi
" kohta saat laskun "
- Anonyymi
Suomi24 viihde ei välitä näköjään lainkaan siitä, mitä on sanottu nk. päivähoroskoopeista, joita ei pitäisi katsoa.
"Toora sanoo (5. Moos. 18:10) "Teidän keskuudestanne ei saisi löytyä ketään, joka laskee aikoja." Talmud, Rabbi Akivan nimissä, soveltaa tätä kieltoa erityisesti sellaiseen, joka laskee suotuisia aikoja, mikä tarkoittaa, että astrologiasta ei pidä tehdä hallitsevaa vaikutusvaltaa jokapäiväisessä elämässään, ja ennustukset astrologian kautta ovat kiellettyjä. Siksi horoskooppeja ei pidä käyttää tulevien toimiensa määrittämiseen, vaikkakin hahmo (luonne) analyysien tekeminen astrologian kautta on sallittua."
Tämä kuulemma siksi, että kaikki on Jumalan päätösvallassa, ja hän hallitsee mitä lopulta tapahtuu. Joka haluaa välttää onnettomuuksia päivittäin tilannetta tutkien, pilkkaa periaatteessa niin Jumalan kaikkivaltiallisuutta. Ja en ole "uskova".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen252694Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402332Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621308Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991231- 41986
- 42977
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh88905- 77894
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94808Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175803