Onko muilla kokemusta Äkäslompolon makkaraperunoista? Olimme mieheni kanssa laskettelemassa ja nälkä alkoi yhtäkkiä vaania vatsaamme, joten kiiruhdimme Äkäslompolon kaffelaan. Odotukset olivat kovat tilatessa ja olin pyörtyä nälkään. No sitten vasta riemu repesikin, kun sieltä putkahti 3 päivää vanhat väljähtäneet ranskalaiset jotka olivat niin kuivat että meinasin tukehtua! En voinut uskoa silmiäni nämä jäisivät karskeimmaltakin vahtikoiriltakin syömättä. Käsittämätöntä palvelua! Kun vaadin korvauksia mieheni kanssa kassalta vain tokaistiin, että pöperöt ovat ensisijaista luokkaa ja täysin syömäkelpoiset. Haluan tehdä erittäin selväksi että olen rauhaa rakastava 47 vuotias naishenkilö. Harrastan mieheni kanssa palapelejä ja laskettelua, käyn myös usein pilateksesdä. Mutta kun kuulin että en saa korvausta tästä syömäkelvottomasta koiranruuasta, olin menettää järkeni. Päätin että johonkin on tämä raja vedettävä. Vaadin korvauksia!! Niitä ei kuitenkaan saanut ja KAIKEN LISÄKSI MINUA KÄSKETTIIN TÖRKEÄSTI POISTUMAAN !!! Mitä tämä touhu on olevinaan ??
Makkaraperunat olivat pettymys
3
113
Vastaukset
- Anonyymi
Olit pyörtyä, sitten tukehtua sun muuta vastaavaa ja kuitenkin söit sen koiranmuonan. Eikö olisi ollut syytä reklamoida heti ensikosketuksen jälkeen.
- Anonyymi
Jos sä oot sen puolisos kanssa syönyt niin ei sillä baarilla oo mikään velvollisuus majoittaa teitä, ulos ja sassiin.
- Anonyymi
Ja vielä kerrot olevasi rauhaa rakastava.
Mietihän ap tuota kirjoituksesi sisältöä, ei siitä kamalasti rauhaa tule esiin.
Ehkä se mielikin rauhoittuu, kun jättää kokemuksen taakseen, ja menee seuraavalla kerralla muualle syömään.
Ei siihen maailma kaadu, jos jossain on huonoa ruokaa tai huonoa palvelua. Silloin voi rauhallisesti esittää palautteensa ja poistua ravitsemusliikkeestä.
Elämä on. Kaikki asiat ei mene aina niin kuin itse haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253