https://youtu.be/potVz4NhXvM?si=ci-Q3KQmkAuC3t94
Mitä tuonkin hupikelkkailijan päässä liikkuu kun polkee polanteelle auraamattomia metsäautoteitä, hupiajeluunko niitä valtion avustuksilla on rakennettu.
Kelkkailijan päässä liikkuu
15
365
Vastaukset
- Anonyymi
Esiintyy videoillaan koneurakoitsijana mutta toimii ja tekee asiat kuin pöljäy
Itse aurasin karjanhoidon ja metsätöiden lisäksi 30 talvea kyläteitä, metsäautoteitä, kauppojen ja palkkatyöläisten pihoja.
Kaikkein vittumaisin ja hitain oli saada auki moottorikelkalla pöljien polanteelle polkema metsäautotie. - Anonyymi
Noin on, kyllä sen aurauslaskun mieluummin lähettäisi polanteen polkijoille.
- Anonyymi
Video on kuin maanomistajan kutsuhuuto kaikille vapaa-ajan kelkkailijoille, tänne vain metsäautoteille huristelemaan niitä kun Suomen metsissä riittää satoja tuhansia kilometrejä, enemmän umpisia ja vähemmin umpisia.
- Anonyymi
Onneksi moottorikelkkailu on jo sen verran kallista ja kylmää kyytiä ettei sohvalla makaavilla kännykän hankaajilla ole varaa, eikä edes halua lähteä ulos palelemaan.
Sisällä lämpimässä on mukavampi pelata simulaatioita ja kallistella kuppia. - Anonyymi
Manin omia teitä on,manilla metsää Juojärveen asti ja luostariin myös
- Anonyymi
"Manin omia teitä on,manilla metsää Juojärveen asti ja luostariin myös"
Elä valehtele!
Millähän ajalla on metsiään Juojärveen ja luostariin asti hakannut ja hoitanut?
Kovin ovat moottorikelkkatienvarsi metsät tarkkaan sägelle parturoitu, että on siellä pitänyt moottorisahojen, motojen ja raivaussahojen laulaa ja taimikuokkien kivikoissa kalkattaa.
- Anonyymi
Vähän alkaa metsäman satu vaikuttaa Nikita Rutsohvin Amerikan matkalta.
Amerikkalainen farmari esitteli Rutsohville farminsa peltoaukeaa, piirsi laajan kaaren kädellään kohti taivaan rantaa ja sanoi:
"Peltoa farmilla on niin paljon, että kuluu kokonainen päivä aikaa autolla pelto kiertää"
Rutsohvi katseli hetken kengänkärkiään, nosti katseensa farmariin ja pisti paremmaksi:
"On meilläkin Neuvostoliitossa semmoisia autoja". - Anonyymi
Se on tietenkin totta, että maaseudun vähäväkisiin ja kaupunkeihin maalta muuttaneisiin köyhiin puree kuin jallu päähän metsämanin kelkkailut laajoilla tiluksillaan.
On siinä muutama hehtaari metsää nähty kun tunninkin posottaa reikäpäänä metsäautotietä 40-60 kilometrin tuntivauhtia jamahan satulassa. - Anonyymi
Pakko tehdä nykyään yhdestä hommasta vähintään kolme eri videota. Eli kuvaa videon ja pätkii sen kolmeen osaan, jotta kaakattava fanilauma saa toivotella toisille hyvää huomenta, iltaa ja yötä. Niin ne aiheet käy vähiin ja suosio hiipuu. Venlat yms. on historiaa ja tubetulot pudonneet. Berneri odottaa.
- Anonyymi
Pakka kunnossa,saa huoletta kelkkailla.
- Anonyymi
Tuhkatkin muovi kipossa. Näkyi kun ajeli jallulla mehtään pellon yli, että hakkuukoneen jälethän siinä meni mannilaisten hakku aukioille.
- Anonyymi
Karvioon asti kuuluu metsät kohta yltävän
- Anonyymi
Eikös sen kartasta näe mihin ulottuu mikäkin palsta.
- Anonyymi
En tiiä manin metistä. Äskettäin pyysin traktorimiestä auraamaan mökkitien kun lomalaisia tulee. Noitui työn jälkeen että joku joutilas on polkenu kelkalla jäisen polanteen tielle. Minä sen laskun maksan, mikä näitä vatipäitä kiinni ottaa.
- Anonyymi
Sen kun tietäisi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke442634- 1252020
- 901705
- 1621309
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511147
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731029Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977