Itse olen ihan muualla töissä mutta en varmasti käy noissa kaupoissa lakon aikana kuten ei kukaan mukaan. Mutta olisi kiva saada kuvia että jos silti joku käykin, tai onko mahdollisesti rikkureita. Kai nuo voisi Kosari tai joku taho julkaista?
Kaupan lakot alkavat. Kouvolan Sanomat voisi käydä katsomassa ja julkaista kuvia.
12
391
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä idea, mennään kuvaamaan rikkurit ja kaupoissa lakon aijana asioivat.
Voitaisiin hieman hankaloittaa näiden luusereiden puuhastelua ja tukkia parkkipaikat siten ettei ne mahdu romuillaan sinne. - Anonyymi
Ei asiakas ole rikkuri,
- Anonyymi
Ja missä sellaista väitettiin?
- Anonyymi
KSS energia soittelee liki 1000 km päähän lakon aikana kaupat on kiinni kuitenkin oliko asiaa vai mykkäsoitto?
- Anonyymi
Käyn kaupassa ihan normaalisti
- Anonyymi
ap..ei sulla oo rahaa muutenkaa ja kaupassa käyntiä ei voi kieltää..suomessa..vai käykkö kimppuun jos lapsi perhe menee kauppaan ostamaan ruokaa nälkäsille lapsille, sosialisti
- Anonyymi
Itsepalvelukassat ei lakkoile
- Anonyymi
Ne on hyviä, itsekin ostin 750g sisäfilettä yhden banaanin hinnalla. Pitäisi olla pelkkiä itsepalvelukassoaj!
- Anonyymi
Parissa kaupassa kävin, muuten ei mitään eroa mutta lyhyemmät jonot kassalle.
- Anonyymi
Kävin juuri pienemmässä kaupassa. Kaikki toimii normaalisti. Mitään vaikutusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävin juuri pienemmässä kaupassa. Kaikki toimii normaalisti. Mitään vaikutusta.
Miksi kävit siellä kaupassa lakon aikana. Ai niin ajattelet kaikki yhteiskunnassa toimii ajattelulla että minä itse vain.
Päivällä oli iltapäivälehdessä kun nuori työntekijä silmät päässä seisoen kertoi että ei nyt ota osaa lakkoon. Olen varma että hänen vanhemmat häpeää ja heidän ilta pilalla.
Oikeasti Kouvolan Sanomat voisi nyt oikeasti mennä kauppoihin kuvien kanssa haastattelemaan henkilökuntaa. Vai onko Kosari edelleen se laajemminkin ennenkin radion lehtikatsauksissa kuuluisuutta saanut kokoomukselainen "sitoutumaton" Kouvolan Sanomat jolle naurettiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kävit siellä kaupassa lakon aikana. Ai niin ajattelet kaikki yhteiskunnassa toimii ajattelulla että minä itse vain.
Päivällä oli iltapäivälehdessä kun nuori työntekijä silmät päässä seisoen kertoi että ei nyt ota osaa lakkoon. Olen varma että hänen vanhemmat häpeää ja heidän ilta pilalla.
Oikeasti Kouvolan Sanomat voisi nyt oikeasti mennä kauppoihin kuvien kanssa haastattelemaan henkilökuntaa. Vai onko Kosari edelleen se laajemminkin ennenkin radion lehtikatsauksissa kuuluisuutta saanut kokoomukselainen "sitoutumaton" Kouvolan Sanomat jolle naurettiin.Onko sinulla äidiltä lupa kirjoittaa tänne?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1014238
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783487Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723094SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822556Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2112182Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302101- 41880
- 94865
- 52786