Tänään oli kuulema suuri Tuulivoimailta hyvinvointitalossa.Ja aiheena oli Pudasjärven kylät täyteen tuulihuvipuistoja.Eli isoin uhka luonnon katastrofille mitä voi ihminen aiheuttaa huonoilla päätöksillään.Pudasjärven Vihreitä ei nämä asiat kiinnosta,ne vaan kuvaa luontoa ja vaalivat turismia lisää.Heidän joukoissaan myös uhanalaisen liito-oravan tutkija,mutta poissaolollaan kuulema hänkin loisti.No hyvähän että tämän oravan tutkijan mies sentään paikalla,virkamiehenä puhumassa tuulipuiston puolesta,mistä me muualta niin paljon saataisi kiinteistöveroa.. oli kaikunut salissa.Taitaa olla Vihreät yhä Hukkajoella,hukassa oikesta luontomme ykkösprioriteeteistä.Onnea vaaleihin,muistakaa sulkea kameranne.
Vastaukset 13
- Anonyymi
Nii että joo ja eiku niin.
- Anonyymi
Oliko pappa itse paikalla, vai sökeltääkö ihan mututuntumalla?
- Anonyymi
Ei tuossa mongerruksessa ole taas päätä eikä häntää.
- Anonyymi
Vihreä on vaarallinen laji,paikkakunnan metsästäjät,poromiehet on kai kaikki teurastajia? Susia lisää vaan,ja metsästysseurojen pienpetojen projektit on turhia,näinhän nämä väittää.Vihreät lennättää tänne turisteja toiselta puolen maapalloa,kattomaan lunta,oikeaa ympäristötekoa,rahan himolla.
- Anonyymi
Vihreät on pikku näpertelijöitten puolue,Liike nytkin on suurpuolue siihen verrattuna täällä.
- Anonyymi
Pappa tietää kaiken, sökeltää viestejä pitkin yötä!
- Anonyymi
No liikenytki on tosi hyvä vaihtoehto kaikille puolueille. Ajaa kuntaliitoksia rikkaiden perintöverojen poistoa ja muuta erittäin hyödyllistä näin köyhän kunnan kannalta. Sekä fyysistä kontaktia. Jos paikalliseen edustajaan on vertaamista.
- Anonyymi
Tätä kylää ei enää pelasta mikään ei vihreet eikä tuulimyllyt vaikka johto ja keskusta niin luulee. Paska kylä.
- Anonyymi
Pikku Vihreät ukothan vihaa paikallisia Persu hirvi lahtareita,porotaloutta ja haluavat tuulimyllyjä.Taitaa vaalien ääneksi jäädä yhdeksi oma akkakaan äänestä.
- Anonyymi
Aivan
- Anonyymi
Vihreille kyllä ehdokkaaksi kelpaa ne mitkä eivät töitä pysty tekemään.Pitäskö puolueen nimi olla Vihreä Kela.
- Anonyymi
Pappa olisi noilla perusteilla automaattisesti vihreitten jäsen!
- Anonyymi
Pyykit kuivuu hyvin rupelikylissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.541536Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt211166- 93987
- 79720
- 37698
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.21539- 27520
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?54464- 27456
Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30433