Heipodei kaikille. Sellaisella asialla lähdin liikenteeseen kun tulin miettineeksi maapalloa ja sen muotoa että jos on sellaisia ihmisiä jotka ajattelevat että "maapallo" on litteä niin miksi he sanovat sitä maapalloksi? Eikö parempi nimitys olisi vaikka "maalätty" tai "sähkörotanpaska kiitos olen puhunut.
?MAAPALLO?
8
389
Vastaukset
- Anonyymi
Muukalaiset toisesta aurinkokunnasta kerran vierailivat tällä maa nimisellä planeetalla, totesivat aika pian
ettei tällä planeetalla ole järjellistä elämää/toimintaa ja jatkoivat matkaansa.- Anonyymi
hehe, niitä "vierailuja on ollut ja on edelleen, esm tuo Trumbetti on muodonmuttaja,,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hehe, niitä "vierailuja on ollut ja on edelleen, esm tuo Trumbetti on muodonmuttaja,,
Ei se kyllä tältä planeetalta ole?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hehe, niitä "vierailuja on ollut ja on edelleen, esm tuo Trumbetti on muodonmuttaja,,
,, ei se mitään vaikka muuttuikin Putinin pehfvan nuolijaksi, päinvastoin, nyt on NATOn aika tarkistaa missä mennään, Trumbetti petti ja RASKAASTI!
- Anonyymi00010
Palloksihan tämä Maa todettiin kun sitä käytiin ihan Kuun takaa tarkkailemassa. Kovin montaa sataa vaivaista kilometria ei tarvi maasta etääntyä kun kaikki merkit älyllisestä elämästä katoavat. Ei näy suurmiesten suuria aikaansaannoksia. Ei näy edes suurkaupunkeja kuin korkeintaan himmeänä länttinä. Jo hyvin pienellä mittakaavan muutoksella olemme bakteereja. Kaukaa katsoen täällä bakteerit twiittaavat olemattomia asioita ja käyvät merkityksettömiä sotia. Älyllistä vai ei ?
- Anonyymi
soita sille vastaako että "pallolla"
- Anonyymi
Trumbi on vapaamatkustaja Natossa, Ukrainan mineraali kyllä kelpaa mut ei anna sotilaitaan avuksi Ukrainaan,,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trumbi on vapaamatkustaja Natossa, Ukrainan mineraali kyllä kelpaa mut ei anna sotilaitaan avuksi Ukrainaan,,
Rauhannobelia on jo itselleen vailla siitä, että tuo rauhan ukrainaan. Jos saa urkainan mineraalit putinilta tai ukrainalta riippuen kumpi tarjoaa paremman diilin?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2122852Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672521Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831025Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1271020- 671010
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait273965Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka322929Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20909Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768