Kaksi rakennusta syttyi palamaan samassa pihapiirissä Päätyentiellä Kiteellä keskiviikon vastaisena yönä 19. helmikuuta ennen kello kolmea. Pelastuslaitos hälytettiin tehtävälle keskisuuren rakennuspalon vasteella.
– Kyseessä oli tyhjillään ollut omakotitalo sekä ulkorakennus. Kumpikin rakennus tuhoutui palossa. Jälkisammutustyö jatkuu päivään asti, kertoo päivystävä palomestari Lauri Hirvonen.
Pelastuslaitoksella ei ole tiedossa henkilövahinkoja tehtävään liittyen. Palon syttymissyy ei ole tiedossa, poliisi tutkii tapausta. Tilannemedia.
Autiotalon palo
17
771
Vastaukset
- Anonyymi
Kitteellä ne vaan talot pallaa. Joku on vissiinki kehittäny uuven harrastuksen itellee.
- Anonyymi
Hovintiellä ensin ja nyt Päätyentiellä. Hyvä kuitenkin että nämä talot olivat tyhjiltään ettei käynyt kuin Juurikantiellä noin vuosi sitten....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hovintiellä ensin ja nyt Päätyentiellä. Hyvä kuitenkin että nämä talot olivat tyhjiltään ettei käynyt kuin Juurikantiellä noin vuosi sitten....
Tuskin Juurikan tien palo oli tuhopoltto. Onko tutkittu syttyikö jostain muusta syystä.
- Anonyymi
Olisiko kyseessä tämä talo, https://urly.fi/3Lah sillä jos oikein muistan, se on ollut tyhjillään jo vuosikaisia.
- Anonyymi
Varo virusta !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varo virusta !
Eipä ole virus, vaan normaali lyhennetty linkki! Alkuperäiset osoitteet kartoissa on yleensä niin pitkiä etteivät ne aina aukea.
- Anonyymi
Valehtelet.
- Anonyymi
Enkä valehtele! Paljasta pintaa ja pelkkää pornoa noiden linkkien takana!
- Anonyymi
Kunta sai aikanaan lahjoituksena tuon kiinteistön, sillä ei ollut joskus haluja ostaa.
- Anonyymi
No joo. Voisin kertoa muutaman jutun aiheesta ja ahneudesta, vaan olkoon.
Kuitenkin kiitos näille ympäristö aktiivisteille ! Ilmoittakaa kuitenkin palolaitokselle, milloin suojeltu kiinteistö s-marketin vastapäätä alkaa palamaan. Ettei tule henkilövahinkoja. Muita vahinkoja tuskin tulee.
Mitenkä kauan kaikkia rötisköjä on vara suojella ?
- Anonyymi
Omistaja (onko edelleen pankki?) on suojellustakin kiinteistöstään vastuussa.
- Anonyymi
Viime aikoina on ollut kymmeniä venäläisten sytyttämiä paloja Suomessa.
- Anonyymi
Tämä olikin sellainen traketinen kohde!
- Anonyymi
...Ja suurin osa niistä on FSB:n ujuttamia agentteja jotka toteuttavat Putinin käskyjä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
...Ja suurin osa niistä on FSB:n ujuttamia agentteja jotka toteuttavat Putinin käskyjä
Niitä lie Kitteellä syrjäkylillä vaimokkeina usseitakkii.
- Anonyymi
Tämä oli jo toinen keskustan alueella tapahtunut tuhopoltto vuoden sisään.
Mikä on poliisitutkimusten tulos ensimmäisessä tapauksessa?
Saako nämä jatkua hiljaisella hyväksynnällä "eipähän tule purkukuluja"-tyyliin..
Milloin myös asutut vanhat puutalot alkaa roihuta?
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609067IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661370Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60877Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311703Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696