Niin hekumoissa naiset omii jotain halihali pusipusi juttuja, kun eihän he oikeesti voi tietää mikä tyyppi siellä on. Imelimmiltä kuulostavat yleensä on niitä pahiksia. Ihana tyyppi ei välttämättä oo oikeesti niin ihana.
Ei milloinkaan voi tietää kadullakaan kun kävelee ja joku kulkee ohi et millanen se on. esimerkkinä tää
”Jenna Lepomäen surman lisäksi Hasselqvistilla oli myös muutakin väkivaltarikoshistoriaa.
Muutama vuosi sitten Hasselqvist jouduttiin pistämään rautoihin keskellä Tampereen Hämeenkatua, kun hän vastusti vartijoita. Mies otettiin kiinni myymälävarkaudesta epäiltynä.”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011041928.html
Ei milloinkaan voi tietää kadullakaan kun kävelee ja joku kulkee ohi et millanen se on. esimerkkinä tää
”Jenna Lepomäen surman lisäksi Hasselqvistilla oli myös muutakin väkivaltarikoshistoriaa.
Muutama vuosi sitten Hasselqvist jouduttiin pistämään rautoihin keskellä Tampereen Hämeenkatua, kun hän vastusti vartijoita. Mies otettiin kiinni myymälävarkaudesta epäiltynä.”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011041928.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nuoren naisen murhannutta kuvailee toinen nainen näin:
”Vuosia sitten Hasselqvistin silloinen tyttöystävä kuvaili miestä IS:lle ”maailman kilteimmäksi ihmiseksi”, joka ei hänen mukaansa hyväksy naisiin kohdistuvaa väkivaltaa.
– Jos joku hipaisee naista vaikka vain sormella, se saa Hasselqvistilta ankaran tuomion, kuvaili takavuosien tyttöystävä.”
Eli ei voi tietää kuka ihanalta vaikuttava on todellisuudessa naisen murhaaja
🙀
Ja sit ne tekijät kirjoittelee täällä palstalla 🙄
Todennäköisesti aktiivisimmat kirjoittelijat täällä ovat työttömiä ja työttömyyden syitä on usein mielenterveysongelmat ja/tai päihdeongelmat.
Päihdeongelmat taas lisää riskiä tehdä väkivalta/henkirikoksia
Voisitko jo pikkuhiljaa henkirikoksilla hekumoiva naisia esittävä palstakeke lopettaa ihan itsesi, kiitos jos voit tehdä tämän
Voisitko sinä lopettaa elämisen prinsessa ruususena satumaailmassa!
Katso ja lue uutisia äläkä elä jossain fantasiamaailmassa!
Et vissiin taida tietää muusta kun ”ah mies mennään naimisiin ja eletään onnellisena ikuisesti”
Aaaaahhhh ruusuja ja sydämiä ja vaaleanpunaista kaikkialla sun maailmassa uuuh
Onko sulla jotain vikaa jossain? Vai miksi sun pitää tuoda just menehtynyt ihminen tänne aiheeksi?
Tässä on seuraava etusivun uutinen iltasanomista tältä päivältä! Henkirikos jossa tekijällä jälleen huumeongelma!
” SOSIAALISEN mediansa perusteella aikoinaan vangittuna ollut nainen ei vaikuta asuneen ainakaan vakituisesti Turussa tai edes Varsinais-Suomessa, vaan eräässä toisessa läheisessä maakunnassa.
IS:n selvityksen perusteella hän on ainakin takavuosina viettänyt levotonta elämää. Viimeisen kymmenen vuoden sisällä nainen on saanut tuomioita omaisuus- ja huumausainerikoksista.
Tuomioista selviää, että ainakin vielä vuonna 2017 hän käytti amfetamiinia ja marihuanaa ”lähes päivittäin”. Seuraavana vuonna nainen kärysi laittomista viljelypuuhista, kun poliisi löysi hänen asunnostaan neljä kannabiskasvia sekä niitä varten hankitut kasvatusteltan ja kastelujärjestelmän.”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010534474.html
Voisi se ruusunen lopettaa häistä haaveilun ja avata silmät todellisuudelle!
Suomeen tarvitaan Donald Trump, niin eipä tule enää huumeita tähän maahan sanon vaan!