Vielä syksyllä oli Tesla Y vahvimpana vaihtoehtona seuraavaksi autoksi. Nyt on mieli muuttunut. Trumpin ja Muskin toiminta politiikassa on saanut mielen muuttumaan. Teslaa ei meidän perheeseen tule. Eihän sillä kehtaisi edes ajella. Muutenkin taitaa olla parempi jättää osto hetkeksi jäihin ja katsella vähän aikaa, miten petturi Trumpin hommat luistavat. Kunpa voisi sanoa tuolle narsisti luuserille, You'r fired! Mielummin vaikka kiinalainen auto, kuin USAlainen.
Muskin perintö
8
149
Vastaukset
- Anonyymi
Et ole ainoa. Tesla jää kyllä kauppaan. Kiinnostus siihen lopahti kokonaan.
- Anonyymi
Hihihihihih. Taisitte katsoa lompakkoa ja todenneet ettei siellä ole pitoa. Hihihi
- Anonyymi
Pitoa löytyy, ei näin eläkeläisenä enää autoakaan luotolla osteta, kortilta höylätään. Talovelat on maksettu jo kymmeniä vuosia sitten, eikä uutta velkaa oteta.
- Anonyymi
kuka tollasilta mul ta mitään haluu ostaa, pitäkööt romunsa, maailmassa on myös mukavia ihmisiä.
- Anonyymi
Menty jo pitkälti face lift muutoksilla ja piakkoin jo tarvitsisi jo ulkoisestikin uusiutuneitq malleja.
- Anonyymi
Sun vaihtoehtona ei ole kuin kelataksi
- Anonyymi
Teslanatsi kuulostaa epätoivoiselta. Ostit teslan ja kuvittelit olevasi jotain ja yhtäkkiä kaikki näkee sinut natsina? Tuntuuko pahalta? Ei pitäisi tuntua, jos olet natsi. Etkö olekaan ylpeä natsiudestasi? Yritä jo päättää. Natsisika! Ei natseja Helsinkiin. Ei natseja Teslaan! Ei natseja minnekään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teslanatsi kuulostaa epätoivoiselta. Ostit teslan ja kuvittelit olevasi jotain ja yhtäkkiä kaikki näkee sinut natsina? Tuntuuko pahalta? Ei pitäisi tuntua, jos olet natsi. Etkö olekaan ylpeä natsiudestasi? Yritä jo päättää. Natsisika! Ei natseja Helsinkiin. Ei natseja Teslaan! Ei natseja minnekään!
Ennemmin olen täysin äärioikealla, kun anarkistivasuri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3443760Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763181- 712170
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401630Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1961525Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1781317- 1051243
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751232Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121137K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81085