Teemu Selänne venäjämielinen?

Selännehän ilmoitti julkisesti tukevansa Trumpia, joka nyt on ryhtymässä Venäjän puolelle sodassa Ukrainaa vastaan. Samalla Trump on tehnyt USA:sta Euroopan vastustajan.

Eipä olisi Teemusta uskonut.

27

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö Teemu ole vielä kantaansa kommentoinut?onkohan saanut kutsun Kremliin jo?voitonparaatiin.

    • Anonyymi

      Vanajanlinnassa pitäisi olla vanajanmielinen. Tässä ns vain elämisessä.

    • Anonyymi

      Menköön sotimaan ryssien joukkoihin tää tyjäpää Teemu Selänne 💩.

    • Anonyymi

      Teemu Selänne on vahva rebublikaani, näin hän on ilmoittanut. Ja hänelle on yhdentekevää kuka on pressa ehdokas kunhan on rebublikaani. Tässä nähdään ajatuksen köyhä henkilö.

      • Tämä on hyvin yllättävää, että hän ei ole kotimaansa puolella. Siis sen maan, joka on hänelle nuo taidot ja elämäntyylin mahdollistanut.


      • Anonyymi
        landlord kirjoitti:

        Tämä on hyvin yllättävää, että hän ei ole kotimaansa puolella. Siis sen maan, joka on hänelle nuo taidot ja elämäntyylin mahdollistanut.

        Tyhjänpäiväinen lätkän pyörittäjä.


      • Anonyymi

        Jos kouluja käymätön tienaa lätkän pelaamisella miljardeja, niin sitä ei vaan näytä pää kestävän ja ajatukset ovat sen mukaisia.


      • Anonyymi

        Tästä kirjoituksesta paljastuu täydellinen ymmärtämättömyys asioita kohtaan olipa Teemusta sitten mitä mieltä hyvänsä, niin kerroppa itse mitä täytyy toisesta ihmisestä ottaa huomioon ja mihin nämä huomiot perustuisivat, että osaisi valita oikean äänestyskohteen. Yleensä puolueella on se linja ja puolueet valitsevat ehdokkaat jotka tätä linjaa parhaiten edustaa. Trumppi nyt vaan sattuu ajamaan niitä asioita, joita hänet valinneet äänestäjät ovat halunneetkin hänen ajavan. Tämä on enemmän demokratiaa kuin se, että toimii päinvastoin mitä äänestäjille on luvannut. Demokratia ei tarkoita sen paremmin oikeassa olemista kuin väärässä olemistakaan vaan enemmistön kantaa asioihin. Itse demokraatti nimen käyttäminen ei tarkoita demokratiaa vaan ne todelliset päätökset ja kansa on äänestänyt juurikin niitä vastaan valitsemalla Trumpin.


    • Anonyymi

      Teemu Selänne on "aivan sama mitä tapahtuu" -miehiä, kunhan vain pääsee äänestämään republikaaneja. Suomen etu jää kakkoseksi Teemun mielessä.

    • Teemu Selänne on hyvä ihminen. Hän raski lahjoittaa autojen ja asuntojensa keskeltä käytetyn jääkiekkomaailansa hyväntekväisyyteen.

      Eihän sellainen voi olla muuta kuin hyvä ihminen.

      • Anonyymi

        ...raski.... 😳 Mitä kieltä tämä on ?


      • Anonyymi kirjoitti:

        ...raski.... 😳 Mitä kieltä tämä on ?

        Se on puhekieltä Kainuusta.


      • landlord
        landlord kirjoitti:

        Se on puhekieltä Kainuusta.

        Kantasana raskia.


      • Anonyymi
        landlord kirjoitti:

        Se on puhekieltä Kainuusta.

        Ihan sama mitä siellä Kajaanissa puhutaan, mutta kirjoitus suomen kielellä !

        Vai eikö siellä Kajaanissa edes koulussa opeteta kunnon suomen kieltä ?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ihan sama mitä siellä Kajaanissa puhutaan, mutta kirjoitus suomen kielellä !

        Vai eikö siellä Kajaanissa edes koulussa opeteta kunnon suomen kieltä ?

        Ei tämä niin vakavaa ole. Itseään voi ilmaista monin eri tavoin, kunhan on vain kohtelias ja huomioi muut käytöstavoissaan.

        Sole sen kummempaa.


    • Anonyymi

      Selänne on nykyisin Usan kansalainen. Ei häntä Suomen asiat enää kiinnosta, lienee myös vaihtanut maidon viiniin.

      • Anonyymi

        Toivottavasti pysyy siellä jenkkilässä, harvoin noin tyhmää miestä kuulee missään mediassa.


    • Anonyymi

      Ei saa kiusata Teemua, ei potkuhousu pojilta voi paljoa vaatia.

      • Anonyymi

        Miksi tämäkin äijä on tv - ohjelmissa? Menis pois vain kokonaan Suomesta ja kukaan ei jää kaipaamaan leuhkijaa.


    • Anonyymi

      Laittakaa Teemu rintamalle. Katsotaan kauanko kestää..

      • Anonyymi

        Teemuhan voisi mennä hyvin rintamalle.

        Olen hyvin yllättynyt, että Teemu haluaa Ukrainan antautuvan, jotta rauha saadaan aikaan. Tulkitsen tämän siksi niin, että hän kannatti Trumpia.

        Onkohan Teemu saanut pari hittiä liikaa kaukalossa päähän?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Teemuhan voisi mennä hyvin rintamalle.

        Olen hyvin yllättynyt, että Teemu haluaa Ukrainan antautuvan, jotta rauha saadaan aikaan. Tulkitsen tämän siksi niin, että hän kannatti Trumpia.

        Onkohan Teemu saanut pari hittiä liikaa kaukalossa päähän?

        Jos on sanonut tää Selänne itse. Hävetköön ja painukoon paska niin kauas kuin haju häipyy. Olisko siis pitänyt Suomenkin vaan antautua Venäjälle, kun olimme sodassa. ?


      • Anonyymi

        Teemu menee vain Trumpin kanssa golf kentälle ja vain jos Trump pyytää. Teemu on naurettava pelle 🙈


    • Anonyymi

      Tbulta ja sibeltä suomenkansalaisuus pois ja heti!

    • Anonyymi

      Nyt se Selänne selittää valintojaan Ilta-Sanomissa:
      https://www.is.fi/jaakiekko/art-2000011049083.html

      Kaikkein huvittavinta on se, kuinka Teemu puolustaa MAGA-aatetta jollakin kaverinsa muovikippojen valmistusfirman nurinmenolla. Jos Teemun kaveri ei osaa omia busineksia, niin sitten Teemusta tulee äärioikeistolainen sillä varjolla.

      Turha mies liikaa äänessä.

    • Anonyymi

      Miks teemun puheet otetaan tosissaan aina sanomassa oman mielipiteen en arvosta teemua kun äänesti tyhmää trumppia. Olis hiljaa.

    • Anonyymi

      Saattaa kommentoida mitä haluaa ei voisi enempää kiinostaa tarkemmin ajatellen Amerikan kansalaisena pysyköön lestissään on näitä turhakkeita ihan tarpeeksi nähty.
      Meillä on omia suomalaisia jotka voivat olla pajon kiinostavempia.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      594
      2084
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      103
      1036
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      987
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      847
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      71
      760
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      78
      700
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe