hyvinvointikeskus" ja "hyvinvointiasema" siirtyvät historian romukoppaan
Anonyymi-ap
2025-02-20 11:28:26
https://www.kaleva.fi/pohde-yksinkertaistaa-nimet-terveyskeskukset-ja-te/11525172?utm_campaign=Feedit&utm_source=Kaleva&utm_medium=RSS
Kiitos
Ja vanhainkoti nimi takaisin ja kodit kuntien omistukseen
Ja vanhainkoti nimi takaisin ja kodit kuntien omistukseen
18
279
Vastaukset
- Anonyymi
kertoi kaleva lehti
- Anonyymi
Paha hoito kotiin?
- Anonyymi
Tuleeko kotihoito liian kalliiksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuleeko kotihoito liian kalliiksi?
hyssstre
- Anonyymi
Ei tule enää tapahtumaan paluu entiseen. Ihan pienissä kunnissakin vanhusten hoito on yksityistetty eli kunta maksaa yksityisille toimijoille hoidosta. Attendo, Mehiläinen tms.
- Anonyymi
aha
- Anonyymi
Kävisikö taas vaivaistalo nimeksi.
- Anonyymi
Jjjuk
- Anonyymi
Eikö se ole siitä ollut kiinni miten homma on hallinnoitu? Jos suunniteltu site malli ei ole toimiva, mitä keskusta on ajanut ei ole ja mikäli halutaan tehdä laajat kuntaliitokset, niin halutaan. Realismiahan se on valttia, mikä kannattaa ja mikä ei.
- Anonyymi
Oulun seutu kun poikkeaa vähän Pirkanmaan seudusta esim. Taloudellisestikin.
- Anonyymi
Lapha ha ha
- Anonyymi
Lapissa on asuat vielä huonommin.. kuka sinne ees neutraali, jonnekin Rovaniemelle? Sieltä tullaan opiskelemaan Ouluun, mutta Oulullakin on näytönpaikka, tuleeko tänne entiseen malliin opiskelijoita, sillä nykynuoria kiinnostaa muukin kuin Jeesus.
- Anonyymi
Kuka sinne ees haluaa, tekstinsyöttö. Rovaniemi se vasta Lappia on.
- Anonyymi
Oulussa on joillakin pelisäännöt hukassa. Naapureita häiritään, jopa ulko-ovwlla, parvekkeelta huudellaan ynnä muuta. Sanoinkin partajeesus naapurille kauttaeantain kerran jotenkin ettei tarvitse häiritä. Junttiporukkaa hyvinkin osa, partaheesus, että sä et kuunnellut. Voi helvetin lesta.. pitäisi tänä päivänä ymmärtää että on rikos häiritä naapuria ehdoin tahdoin. Menköön kirkkoon tuo porukka joka elää 50 luvun malliin. Pääosa kun ei elä.
- Anonyymi
Oulun miehet on pääosin pilalla... muuten ,mutta uskonnollinen harhailma ei kovin montaa houkuta..se on työpaikoillakin usein ongelma, etelän ihminen pitää hulluna jos on uskossa kovinkin, eikä ole samalla aallonpituudella.
- Anonyymi
Junassa oli hyvä tilanne. Ei lesta tokaisi lestamiehelle, että onhan niitä kaikenlaista ja vinkkasi minulle silmää. Se on jännä tuo ajattelutapojen ero. Hyviä tilanteita kyllä, toinen hehkuttaa ettö oon lesta, toinen että kaikenlaisia niitä onkin.
- Anonyymi
Hyvä nimihän se on
- Anonyymi
Kkkj
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532325Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271354Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871106Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt551062Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me1741026Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.12941- 88914
- 68903
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22843Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10833