Ministerien valheet ovat niin läpinäkyviä, että tuntee myötähäpeää niitten puolesta.
Kyselytunnista on tullut persuhallituksen valehtelutunti. Purralta tulee paksuimmat valheet
3
123
Vastaukset
- Anonyymi
Orpo: "Hallitus tekee kaikkensa, että kaikilla olisi hyvä olla "
HAHHAHHOHHOHHOHAHAHAHAAAAAAAAA!!!
On sillä pokkaa.
Lisää leikkauksia on tulossa, mutta niistä ei kerrota ennen vaaleja.
Miksi kehysriihtä ei pidetä ennen vaaleja ? kysyi oppositio.
No, ei tietenkään pidetä, hallitus joutuisi kertomaan mitä se taas leikkaa
ja se veisi ääniä.
Lisää leikkauksia tulee ilmeisesti terveydenhuoltoonkin, sai Purran
mystisestä vastauksesta kuvan. - Anonyymi
Purran mantra tänään olikin lähes jokaiseen opposition kysymykseen:
Se on valhe.
"En keksinyt muuta," valehteli Orpo kerran, kun ei huomannut, että
mikki oli auki. - Anonyymi
Huomenna taas jatkuu. Torstai.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17310661Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510159Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325599Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784438- 1712905
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1262898L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381706Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981308Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov41142Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161074