Jauhavat nyt samaa mantraa päivästä ja viikosta toiseen pysyvästä ja oikeudenmukaisesta rauhasta ukrainaan. Kannattaisiko päivittää lausumiaan.
Stubb ja Orpo
11
299
Vastaukset
- Anonyymi
YLE tv-uutisissa kertoo maailman vaikutusvaltaisimman miehen valehtelevan. Ei uutistoimiston tehtävä ole ottaa kantaa ja siten manipuloida kansaa.
- Anonyymi
Eikä sinunkaan pidä täällä ottaa kantaa ja manipuloida muita
- Anonyymi
Ei olekaan, mutta kyllähän Trump suorastaan valehtelee kertoessaan ukrainan ja venäjän tilanteesta tai sitten hänet on venäjän taholta hyvin aivopesty.
Mutta antaa ajan kulua, kyllä hän siitä rauhottuu, merkkejä rauhoittumisesta on jo. - Anonyymi
Mutta kun se valehtelee niin saa kai siitä uutisissa kertoa?
- Anonyymi
Kerrankin osuit oikeaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerrankin osuit oikeaan.
Dai dai dai....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerrankin osuit oikeaan.
Dai dai dai....
- Anonyymi
Ei niillä oikeasti ole mitään sanottavaa. Eikä heillä ole mitään vaikutusvaltaa mitä siellä tapahtuu.
- Anonyymi
Jaa ylellä
- Anonyymi
Kokko joutas nitten sakkiin.
- Anonyymi
Kukas se kaasuputken räjäytti mistä syytettiin Venäjää... Kyllä se Trump asiaakin puhuu
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2497561Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1413979Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1182227Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 471520
- 331402
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8963Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948