Onx Lalluu näkynyt missää kun ei oo mitään juttu aikoihin ollu. Onx se viel kuviois vai miten on?
Missä Lallu luuraa?
17
513
Vastaukset
- Anonyymi
Kukas tää Lallu oikein? Onko se joku Raision huiduista?
- Anonyymi
Spermalan-poikien jäsen kenties?
- Anonyymi
Huidu on yleinen romanialainen sukunimi.
Ehkä Lallu on Romaniasta.
- Anonyymi
Lallu on linnassa ja ollut jo yli kuusi vuotta.
- Anonyymi
Viimeks ku tsiigasin se oli sängyn alla leikkimäs mörköö
- Anonyymi
Istuu Konnunsuolla elinkautista tuomiotaan.
- Anonyymi
En tunne Lallua.
Kuka/Mikä hän on ?- Anonyymi
Häjyt 2 nyt teattereissa
- Anonyymi
Lallu : Tiukkaluonteinen ja jopa hieman kiukkuinen, mutta valjaissa mitä herttaisin ja parhain työhevonen. Erik Tawaststjernalla oli aina kissa, jonka nimi oli Lallu.
- Anonyymi
Nyt alkaa selvitä näistä vastauksista, mikä tämä Lallu todennäköisesti on :
Lallu on Wilenin laumaan kuuluva romanialainen työhevonen, Huidu-sukua, joka on vankilassa, ja leikki mörköä sängyn alla.
- Anonyymi
Lallu on Wilenin porukan jäsen.
- Anonyymi
En tunne Wilenin porukkaa
Mikä se on ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tunne Wilenin porukkaa
Mikä se on ?Wileen on Virolainen miljonääri moguuli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Wileen on Virolainen miljonääri moguuli.
Kumpi se nyt on Wilen vai Wileen ?
Tässä meneee yöunetkin kun mietii Lallua ja Wileniä/Wileeniä
Olen tosi hermona jo
- Anonyymi
Onx Lallu sama kuin Lallukka?
- Anonyymi
Onko Lallu hullu ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Lallu hullu ?
Jos Wilenin porukoissa pyörii niin on hullu.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135