Jokos se alkaa taas olla kevätsiivon aika?
Yyterihotellin konkurssi?
4
2218
Vastaukset
- Anonyymi
Luin SK:n jutun aamulla ja totesin vaan, että hallituksen PJ Haaslahti tyhjentänyt kassan ja nyt on aika laittaa lappu luukulle. Ei ole eka firma, jonka tominta "yllättäen" päättyy, vaikka bisnes rokkaa. Ainut yhteinen nimittäjä: Mikko Haaslahti.
En vihjaa, että olisi tapahtunut mitään laitonta tai rikollista, kunahn vaan spekuluin, vaikka en gynekologi olekaan. Joidenkin "johtajien" käsissä hyväkään bisnes ei toimi, vaan yhtäkkiä on kassa tyhjä ja firma "yllättäen" konkurssissa.
Minä en ostaisi käytettyä autoa Haaslahdelta. En edes käytettyä sähköpotkulautaa. En ymmärrä, miten Mikko on päässyt Yyterin Kylpylähotellin osaomistajaksi ja hallituksen PJ:ksi? Millä taidoilla? Sillä, miten Rakennus ja Tekniikka Haaslahti Oy laitettiin aikanaan pakettiin? Firman kassa tyhjä ja konkurssiin, ja kuin taitatempun lailla omistajan taskut täynnä rahaa. Illuusio on muuttunut todellisuudeksi.
En viittaa tällä kommentilla siihen, että Rakennus ja Tekniikka Haaslahti Oy :n konkurssiin liittyisi mitään laitonta, mutta minä itse saan kaadettua minkä tahansa firman niin, että nostan palkkoina ja osinkoina firman kassan tyhjäksi. Voin kaataa vaikka Amazonin tai NVIDIA:n. Nostat kassan tyhjäksi ja sanot, että hups, ollaan konkurssissa. Ei maailmasta niin isoa firmaa löydykään, jota ei saa konkurssiin laitettuta ja omat taskut täynnä rahaa sen jälkeen.- Anonyymi
Nyt oli juttu SK:ssa, että ensi viikolla Haaslahti paljastaa lisää Yyterin Kylpylähotellin tulevaisuudesta. Ilmeisesti parempi näin, että päästetään ensin huhut laukalle ja sitten kerrotaan henkilökunnalle, mistä on kyse. Jotain hienoa uutisoitavaa heillä tuntuu olevan, päättelin SK:n jutusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt oli juttu SK:ssa, että ensi viikolla Haaslahti paljastaa lisää Yyterin Kylpylähotellin tulevaisuudesta. Ilmeisesti parempi näin, että päästetään ensin huhut laukalle ja sitten kerrotaan henkilökunnalle, mistä on kyse. Jotain hienoa uutisoitavaa heillä tuntuu olevan, päättelin SK:n jutusta.
Huvittavinta tässä kaikessa on, ettei toimitusjohtaja tunnu tietävän, missä mennään. Hallituksen PJ puuhaa omiaan ja toimari on vain, että "sori, en tiedä mitään, mitä tapahtuu!"
- Anonyymi
Henkilökunnalle kerrottiin että myyty isolle ketjulle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380