Tietääkö kukaan kirjoittiko Jari-Jukka koskaan kahta viimeistä osaa? Herkku.netistä löytyvät 3 ensimmäistä osaa mutta niitä piti olla viisi. Löytyykö mistään?
Jari-Jukka aisankannattaja novellit
4
1297
Vastaukset
- Anonyymi
Kas, kun joku vielä muistaa ja hoksaa kysellä. Saattaapa olla, että kirjoitinkin. Mutta novellinkirjoittajana oleminen ei ollut silloin hääppöistä, eikä se ole sitä varsinkaan enää. Ainoa palkka itse kirjoituskiiman jälkeen olisi lukijoiden palaute. Mutta miksipä sitä ei tule kunnolla? Sen sijaan häiriköt alkavat vittuilla ja jotkut kopioida ja levittää tekstiä netissä toisille sivustoille ilman tekijän lupaa saati mainintaa alkuperäisestä kirjoittajasta. Niin miksipä julkaista mitään tällaisessa maailmassa enää. Ilman jäätte.
Jari-Jukka Aisankannattaja - Anonyymi
Minulla olisi tulilla pari aisankannattaja novellia, mutta niissä taustateema nojaa hyvin syvästi myös sukurutsaan. Kiinnostaako tuollainen, vai pistänkö ne jonnekin muualle?
- Anonyymi
Aisankannattajuus kiinnostaa ja kiihottaa aina. Mutta sukurutsajutut eivät itseäni ainakaan. Ihmetyttää ihan, miten kansa on niin hurmiossa sukurutsajuttuihin. Ja miten nuoret, viriilit pojat haaveksivat vanhoista, hedelmällisyysiän ohittaneista akoista, kun ovat ilmeisesti tietyssä kehitysvaiheessa jääneet ilman äidinrakkautta ja läheisyyttä, eikä biologinen puolikaan toimi oikein.
Jos voisi yksi novelliversio päästä ulos ilman sukurutsajuttuja, mutta aisankannattajuudella? Toivottavasti novellissasi kuitenkin huomioit yhdyssanat, kun viestissäsi et. On epämiellyttävää yrittää edes lukea sellaista tekstiä, joissa kirjoittaja ei ole välittänyt yhdyssanoista.- Anonyymi
Ei sitten jos ei kelpaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812526- 1882080
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1771945Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1221741Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311645- 1291623
Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791245Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711215Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,681205Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c801171