Jari-Jukka aisankannattaja novellit

Anonyymi-ap

Tietääkö kukaan kirjoittiko Jari-Jukka koskaan kahta viimeistä osaa? Herkku.netistä löytyvät 3 ensimmäistä osaa mutta niitä piti olla viisi. Löytyykö mistään?

4

1297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kas, kun joku vielä muistaa ja hoksaa kysellä. Saattaapa olla, että kirjoitinkin. Mutta novellinkirjoittajana oleminen ei ollut silloin hääppöistä, eikä se ole sitä varsinkaan enää. Ainoa palkka itse kirjoituskiiman jälkeen olisi lukijoiden palaute. Mutta miksipä sitä ei tule kunnolla? Sen sijaan häiriköt alkavat vittuilla ja jotkut kopioida ja levittää tekstiä netissä toisille sivustoille ilman tekijän lupaa saati mainintaa alkuperäisestä kirjoittajasta. Niin miksipä julkaista mitään tällaisessa maailmassa enää. Ilman jäätte.

      Jari-Jukka Aisankannattaja

    • Anonyymi

      Minulla olisi tulilla pari aisankannattaja novellia, mutta niissä taustateema nojaa hyvin syvästi myös sukurutsaan. Kiinnostaako tuollainen, vai pistänkö ne jonnekin muualle?

    • Anonyymi

      Aisankannattajuus kiinnostaa ja kiihottaa aina. Mutta sukurutsajutut eivät itseäni ainakaan. Ihmetyttää ihan, miten kansa on niin hurmiossa sukurutsajuttuihin. Ja miten nuoret, viriilit pojat haaveksivat vanhoista, hedelmällisyysiän ohittaneista akoista, kun ovat ilmeisesti tietyssä kehitysvaiheessa jääneet ilman äidinrakkautta ja läheisyyttä, eikä biologinen puolikaan toimi oikein.

      Jos voisi yksi novelliversio päästä ulos ilman sukurutsajuttuja, mutta aisankannattajuudella? Toivottavasti novellissasi kuitenkin huomioit yhdyssanat, kun viestissäsi et. On epämiellyttävää yrittää edes lukea sellaista tekstiä, joissa kirjoittaja ei ole välittänyt yhdyssanoista.

      • Anonyymi

        Ei sitten jos ei kelpaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2526
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      188
      2080
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      177
      1945
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      122
      1741
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1645
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      129
      1623
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      179
      1245
    8. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1215
    9. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      68
      1205
    10. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      80
      1171
    Aihe