1. Kun joku sanoo, että pitäisi aloittaa puhtaalta pöydältä niin tuli mieleen että mulla on siinä nyt lankarullia ja ompelukone. Mitäs teillä on?
2. Ihmetyttää myös se, että kerrotaan jonkun tuleen ulos kaapista. Mahtuuko sinne edes? Eihän siellä ole valoakaan jotta voisi näpytellä tietsikkaa. Lukeeko joku teistä tätä palstaa kaapissa?
Kalluppi palstalaisille
6
203
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä se puhdas pöytä oikeastaan on? Mun pöytäni on puhdas, eli ei likainen, vaikka siinä jotain tavaraa olisikin.
- Anonyymi
Se on vähän outo tuo sanonta. Eihän ihmiset edes ole missään pöydällä. Kaapin nyt jotenkin ymmärtää.
- Anonyymi
Millais teknisesti ottaen aloitetaan puhtaalta pöydältä. Pyyhitään muisti?
- Anonyymi
Mun olis helppo aloittaa puhtaalta pöydältä kun ei olla seurusteltu. Mitään todellista ei ole tapahtunut senjälkeen kun erottiin Hesburgerin parkkipailalla.
1. ”Aloitetaan puhtaalta pöydältä” mulle tulee heti mieleen valkoinen pöytä, josta on vedetty tavarat pois. Valkoinen varmaan siksi, että mun ajatuksissa se kuvastaa puhtautta. Mutta entä jos se pöytä on likainen, voiko siinä aloittaa sitten mitään?
2. Tuo on muuten outo sanonta. Tai oikeastaan aika hauska. ”Tulla kaapista ulos” tai ”olla vielä kaapissa” Lapsena on varmaan tullut mentyä kaappiin piiloon, tai muuten vaan.- Anonyymi
Aloittajalla on musta pöytä. Sen on pakko olla puhdas, kun siitä erottuu jokainen pölyhattara. Kaappi sanonta on aika hassu. Niinkuin sekin, että on luurankoja kaapissa. Kuka nyt oikeita luurankoja kaapissa säilyttää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412014- 1881617
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40779
- 14770
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637