Eikä vammaisille ole omia leirejä

Ei tätä halua kukaan !
22813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Tämä ei ole oikeanlaista yhdenvertaisuutta

Äänestä

Mitä hittoa? Me olimme katsomassa ekan päivän treenejä, eikä mitään ongelmaa Mantan kaksikolla olla mukana ja tehdä harjoitteet muiden mukana.
Mikä helvetin ongelma siellä taas on? Se on sullakin yksi kopsaus tai sairastuminen ja elämä menee uusiksi. Vakava sairastuminen ja osittainen halvaantuminen pisti Mullakin omat hommat uuteen järjestykseen. Ootko kuullut ystävästä nimeltä - KARMA ?

Äänestä
  • Silloin on asia toinen. Ei ole oikein että vammainen aiheuttaa osallistumisellaan epätasa-arvoa muille !

    Äänestä

  • Olisiko niin että Manta on syöpä ? Tälle lajille.

    Äänestä

Kuka tätä farssia johtaa, on mennyt pelleilyksi tämäkin

Äänestä

Katsokaa SM kisojen sarja -57 meneekö oikein ? Tuplapooli, onko yhdenvertainen terveille urheilijoille

Äänestä
  • Kieltämättä olisi mukavaa, jos yksi tippuisi pois niin olisi 5 pooli. Ei tarttisi tuota miettiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kieltämättä olisi mukavaa, jos yksi tippuisi pois niin olisi 5 pooli. Ei tarttisi tuota miettiä.

    Ei toteudu yhdenvertaisuus koska on päästetty vammainen mukaan -57 sarjaan

    Äänestä

Onhan tämä ihmeellistä yhdenvertaisuutta, missä terve urheilija joutuu vammaisen takia huonompaan asemaan sarjassa, ei todellakaan näin pidä toimia.

Äänestä
  • Se on näkövammainen, jos et tiennyt. Ja turha täällä on urheilijasta loukkaavaa kieltä käyttää. On kyllä k###päistä asennoitumista, kun urheilija itse ei voi asialle mitään. Kannattaisi varmasti sieltä seurojen suunnalta olla liittoon ja kisajärjestäjään yhteydessä, eikä käyttäytyä täällä kuten koulukiusaajat.

    Äänestä

Mikä oli tuossa loukkaavaa ?

Äänestä
  • No, jos ei osaa edes oikeilla termeillä kutsua urheilijaa, niin se vamma on siellä omassa päässä.

    Äänestä

Eikö vammainen ole oikea termi ?

Äänestä
  • Sellainen vammainen siellä

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Sellainen vammainen siellä

    Niin on 😄👌🏻

    Äänestä

En ole olen täysin terve käyn salilla 4 krt viikossa ja 2 juoksulenkkiä myöskin. Olen täysin terve , eikä ole rajoitteita. Mutta jos olisi rajoitteita niin olisin silloin vammainen koska näin ne vaan luokitellaan.

Äänestä
  • Sen vamman ei tartte olla iso, kun se on päässä ;)

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Sen vamman ei tartte olla iso, kun se on päässä ;)

    Hyvä että olet hyväksynyt vammaisuutesi, minkälaisen kolhun päähäsi sait ?

    Äänestä

Saitteko porukalla kiusattua para-urheilijaa niin pahasti, ettei osallistunut kisoihin ollenkaan? Jos tuo on noin, niin onko nyt ylpeä olo ja hyvä mieli? Hävetkää aikuiset ihmiset!

Äänestä
  • Toivon todella että ei osallistu terveiden sarjoihin.

    Äänestä

  • Ihan samaa ajattelin 🙁

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Ihan samaa ajattelin 🙁

    Jättikö hän oikeasti kisat väliin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei tätä halua kukaan !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu