Saksassa ja Ruotsissa äärioikeisto pidetään pois vallasta.
Samanlainen käytäntö oltava myös Suomessa.
Palomuuri myös Suomeen
17
171
Vastaukset
- Anonyymi
Saksassa ja Ruotsissa ei tartuta pirun ojentamaan käteen. Järkevää.
- Anonyymi
Eikös tämä mennyt tälläkin kertaa juuri niin kuin pitikin.
Populisti hallitukseen ja kannatus alas, ensin meni timpan persut ja nyt uppoo blondi burgeriartisti.- Anonyymi
Eikös Riikka ole peräti burgeritieteen maisteri?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös Riikka ole peräti burgeritieteen maisteri?
Kirjoitti väitöskirjansa Jussin maahanmuttovastaisessa plokissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoitti väitöskirjansa Jussin maahanmuttovastaisessa plokissa.
Väitöskirjan aiheena oli "Top vaiko bottom" vaiko "Spermiksen bukkake-filosofiaa keskitysleirin vartijattarena"?
- Anonyymi
Myös Venäjällä "väärää mieltä" olevat pidetään poissa vallasta.
Ei siis mikään ihme, että vassut Venäjää niin ihailee.- Anonyymi
Onkos AfD vassupuolue siis?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkos AfD vassupuolue siis?
Mistä saataisiin persuille mölymuuri nyt ensteks?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä saataisiin persuille mölymuuri nyt ensteks?
Lisää viinaksia.
- Anonyymi
Saksassa päädytään järkiratkaisuun. CDU ja SPD. Hyvin näkyvät pohjoismaisetkin EPP:n ja S&D:n edustajat tulevan toimeen keskenään.
https://img.ilcdn.fi/fovSN6U4nNpKg5aIfBthLfjw5mY=/full-fit-in/920x0/img-s3.ilcdn.fi/fa0176ee08ae09435e28c1bbb7d1cae637b7dd8e7843bd5b0429614e514eec4a.jpg - Anonyymi
Kannatan!
- Anonyymi
Äänestän kunnallisvaaleissa ehdokasta joka lupaa olla tekemättä yhteistyötä persujen kanssa.
- Anonyymi
persut = kokoomuksen ala-luokka
- Anonyymi
Suomen uus-nazi-hallitus pystytti ympärilleen palomuurin, suojaksi ympärillä roihuavalle köyhät tappavalle talous-holokaustille.
Kannattaa antaa vähän valtaa, sillä valta on pahinta myrkkyä helppoheikki-populisteille. Kannatus puoliintuu huippumittauksista, kuten Suomessa kävi persuille.
- Anonyymi
"Nautitaan" nyt tästä laitaoikeistohallituksesta, joka meillä on.
Mahtaako kokoomus ja EK sekä SY kelpuuttaa palomuurin? - Anonyymi
sehän kuuluu demokratiaan 🤣
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621374
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39956Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38695- 14620
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28602Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 28588
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19580Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543