Asun kerrostalossa tampereella. Pihaan pysäköi auto asuntoni kohdalla, sieltä joku huusi homovastaisen sanan englanniksi, joku nainen. He menivät ilmeisesti sitten ohi toiselle kerrostalolle josta ei pääse autolla pois muuta kuin ohi. Pian ajoivat ohi ja nainen huusi jotain ja noin 15 minuutin päästä ajoi ohi ja miesääni huusi homovastaisen sanan. Ehdin nähdä rekisteriotteen ensimmäisen osan. Seuraavalla kerralla katson toisen.
En tiedä kuka vihaa homoja noin paljon että ihan autolla ajaa ties mistä rikkomaan kotirauhaa ja vainoamaan. Oli lähellä että en soittanut asiasta poliisille. Siis tätäkö se on joillakin homoilla?
Homovastaista vainoa
9
278
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäys vielä että tämä on ollut jo pitkään tällaista että tuosta kävellän tai ajetaan ohi ja solvataan jollain homovastaisella sanalla. En usko että tampereella kerrostalossa ei ole paikkaa missä saisin olla rauhassa. Ehkä jossakin lähes keskellä metsää omassa talossa voisin saada. Ei vain sellaiseen kunnolliseen ole varaa. Enkä haluaisi asu keskellä metsää.
- Anonyymi
Vai näyttivät sinulle ensimmäisen osan rekisteriotteesta? Se toinen osa on muuten se myyntiosa, kyllä siinä ensimmäisessä osa ilmenee rekisteritunnus ja omistaja/haltija.
- Anonyymi
Niinkö? Luulis et on paljon samoilla kirjaimilla alkavia.
- Anonyymi
Jos tämä tai nämä henkilöt jatkaa mun häirintää niin mietin ilmoittamista poliisille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos tämä tai nämä henkilöt jatkaa mun häirintää niin mietin ilmoittamista poliisille.
Hyvässä lykyssä ohjaavat vain terveyskeskuksen mieleterveysosastolle ja pahimmassa vievät sinut arvioitavaksi terveyskeskukseen saadakseen sinut pakkohoitoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvässä lykyssä ohjaavat vain terveyskeskuksen mieleterveysosastolle ja pahimmassa vievät sinut arvioitavaksi terveyskeskukseen saadakseen sinut pakkohoitoon.
No ei noin pienestä.
- Anonyymi
Juu ja ei koskaan ohi ihan parantumattomuuttaan nääs.
- Anonyymi
Jaahas että tällaista taas. Ammattiapua kannattaisi hakea, kun luulet maailman pyörivän ympärilläsi ja jokaisen solvaavan sinua homovastaisilla sanoilla.
- Anonyymi
Vääristelyä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745339Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 361602
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500