Lännen MINÄ (hitler)

Anonyymi-ap

Ei ole mitään amerikka ensin vaan minä ensin,historia toistaa itseään,ei opita menneistä,näitä riittää,turha on kaunistella että kansa ensin,ahneus on vallannut,muulla ei väliä,näkeehän sen siitä pärstäkertoimestakin,nyt suunnitteilla maastapoistettavien kokoamisleiri,suurelle maatilalle,jotain vivahdetta siinäkin menneisyyteen,kai sinne tulee sitten ruumiiden polttolaitos,siellähän saattaa kuolla(jos joutuu olemaan pitempään ) :) on unohtunut sana:RAKASTA LÄHIMMÄISTÄ;NIINKUIN ITSEÄSI ! Euroopan päättäjät kumartavat ja käyvät nuolemassa,,,Ukraina on jo sovittu,menetetty,sitä on turha enää jauhaa täällä minkälaisia rauhanehtoja sovitaan,ne on jo valmiina,Putin,tuo idän hitler myy jo amerikan hitlerille kaivoshommia ukrainan vallatuilta alueilta,,että tällaista kohti mennnään ja vauhdilla.

16

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tramppi vois ostaa nyt sen RIMIN kun se havittelee itselleen maita ja mantuja. Paksu pinkka dollareita niin Putte vois tehdä kaupat.

      • Anonyymi

        Huono diili,, Ramppi sodan voittaja haluaa sotakorvauksia, menetetyt dollarit takaisin 350 mrd.


    • Anonyymi

      Suomessa oli tammikuussa 15–74-vuotiaita työttömiä 38 000 enemmän kuin vuotta aiemmin, kertoo Tilastokeskus. Työttömiä oli kaikkiaan 269 000. Työttömiä miehiä oli 149 000 ja naisia 120 000.

      Kausitasoittamaton työttömyysaste oli tammikuussa 9,5 prosenttia, kun se vuosi sitten oli 8,3 prosenttia.

      • Anonyymi

        Menisivät laiskat töihin, sillähän tuosta pääsisi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Menisivät laiskat töihin, sillähän tuosta pääsisi

        Marinin hallituksen aikana menivätkin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Menisivät laiskat töihin, sillähän tuosta pääsisi

        Pitää olla työpaikka ja palkan maksaja. Näitä aekoja on ollun a lumen puotusta katolta van eijou tänä talvena.


    • Anonyymi

      Onko tämä avaus siltä pahan puhujalta, joka työntyy kirkkoonkin puhumaan maallikkona ja on ehdokkaana aluevaaleissa?

      • Anonyymi

        Hva-ehdokas Jaakko Mikkolan tunnistaa tuosta. Herätys kuhmolaiset! Ei pidä uskoa kaikkea pahuutta , mitä hän julistaa! Semmoinen Pietari on. Kolme kertaa vielä kukko laulaa ja Pietari on mennyt mies. Häpeäisi edes jos osaa!


    • Anonyymi

      Kansalaiskeräys Kainuun työttömien tukemiseen.

    • Anonyymi

      Olisiko Kd Jaakko Mikkolan tekstiä? Ajaa itseään aluevaltuustoon? En tykkää.

      • Anonyymi

        Ajaako sekin autoa vain tienatakseen kilometri rahoja?


    • Anonyymi

      Tästälähtien Amerikkalaisiin autotoihin ja sotilas vaunuihuin Z kirjain kylkeen ja perään!!

    • Anonyymi

      Suomen korkea työttömyys on pelkästään ammattiliittojen syytä. Ylisuuret palkkasopimukset aiheuttavat sen, että firmat eivät pysty, tai eivät halua palkata lisää porukkaa ammattiliittojen/herrojen lakkorettelöintien takia.

      • Anonyymi

        Älä höpise..😂


    • Anonyymi

      Ei piä arvostella persujen johtotähteä ja esikuvvaa. Monte ristillisettii palavoo ison valtion oranssia kiinalaista keinoälyä.

      • Anonyymi

        Teslojen myynti Saksassa -50 pro ranskassa -65 styöksy kuierre alkanut!!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      366
      2198
    2. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1628
    3. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1295
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      277
      1189
    5. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      67
      969
    6. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      86
      955
    7. Varkaita kuhmossa

      Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.
      Kuhmo
      33
      903
    8. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      113
      882
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      876
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      846
    Aihe