Tatuoitu narsisti ja sometähti Natalia Salmela on ajautunut Hesarin maalittamisen kohteeksi jokseenkin syystä. Ensimmäisenä hänestä nostettiin esiin verosuunnittelu johon Salmela painokkaasti vastasi ettei tämän tarkoitus ole minimoida maksettavia veroja.
Kohun jälkeen Salmela alkoi somessa etsiä petturia joka lähettänyt hesariin screenshotteja Salmelan ja kumppanien verojutuista.
Viimeisimpään Salmela vastasi että kyseessä oli läppä. Hesari tavoitti Salmelan viimeksi Espanjasta jossa hän oli työkeikalla.
Natalia Salmela oksettava narsisti jonka suosio hiipuu
43
1152
Vastaukset
- Anonyymi
Käy kuten Muskille.
Entinen vasemmistolainen alkoi menestymään
ja keräämään omaisuutta,
yhdessä yössä hän muuttuu
vasupiirien suurimmaksi uhkatekijäksi.
Vasut ovat lapsekkaita tekopyhiä luopioita jotka hylkäävät
omansa hetikun he vaurastuvat.
Vasujen maailmaan kuuluu köyhyys, kurjuus ja yksinkertaisuus
he vihaavat älykkäitä ihmisiä.- Anonyymi
Rahan haaliminen ja älykkyys eivät liene yhtäläisyyksiä. Eiköhän Salmelakin jossain vaiheessa siirry henkiseen kasvuun ja syvällisten filosofioiden äärelle. Toki tämänkin maksaa seuraajat.
- Anonyymi
Millainenkohan "vasu" se orjatyövoimalla timanttikaivoksistaan miljardeja kiskoneen isänsä perinyt musk on ollut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rahan haaliminen ja älykkyys eivät liene yhtäläisyyksiä. Eiköhän Salmelakin jossain vaiheessa siirry henkiseen kasvuun ja syvällisten filosofioiden äärelle. Toki tämänkin maksaa seuraajat.
Tämä Salmelahan ostaa remontoitavia asuntoja, sitten remontoi ne, ja myy eteenpäin. On hänellä siinä apuna remonttimies, tai taitaa olla remonttinainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä Salmelahan ostaa remontoitavia asuntoja, sitten remontoi ne, ja myy eteenpäin. On hänellä siinä apuna remonttimies, tai taitaa olla remonttinainen.
Nyt tosin asuntokauppa käy huonosti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä Salmelahan ostaa remontoitavia asuntoja, sitten remontoi ne, ja myy eteenpäin. On hänellä siinä apuna remonttimies, tai taitaa olla remonttinainen.
Tää Salmela ei kuule remontoi ite mitään , korkeintaan yrittää purkaa jotai ja muut kasaa.
Ihan täys Pelle koko ämmä, sotkenut itsensä noilla tatuoinneilla ihan Hirveen näköseksi
- Anonyymi
Hirveä meteli kun tavikset löytää porsaanreikiä. Herrat tehneet noin kautta aikojen eikä mitään sanktioita.
- Anonyymi
Miksi Hesari tai joku muu media maalittaa jotain henkilöä verosuunnittelusta, koska se on aivan laillista toimintaa. On aivan tahoja jotka antavat ohjeita verosuunnitteluun. Jatkuvasti on myös mediassakin ohjeita että miten välttyisi suurilta lahjaveroilta yms. Miksi yleensäkään verottajan pitäisi saada viedä ihmisten ansioista suuren osan. Jos vanhemmat ovat keränneet varallisuutta jätettäväksi lapsilleen ja niistä on jo kerran verot maksettu niin miksi siihen pitää vielä tulla toisenkin kerran vetämään välistä perintö- tai lahjaverojen muodossa. Jos sanotaan että verotietojen julkaisu kerran vuodessa, mitä ei taida harrastaa muut maat kuin Suomi, on joku kateuslista niin perintö- ja lahjaverot on kateusveroa.
- Anonyymi
"On aivan tahoja jotka antavat ohjeita verosuunnitteluun."
Kuten Natalia Salmela. Mutta miksi hän häpeää tätä? Hänhän sanoi Hesarille "seli seli..." "Ei ole tarkoitus minimoida maksettuja veroja. Sitten ilmeisesti kilahti ja lähti etsimään tietovuotajaa ja tämän sitten kertoi olleen "läppä".
- Anonyymi
Ovat yksi ja sama asia. Sinun päähäsi tämä yksinkertainen asia ei mene.
- Anonyymi
Kaunis Natalia. Voi mahdoton miten seksikäs. Kaunis nainen, joka on huippuälykäs on todella seksikäs. Ihana.
- Anonyymi
Niin kaunis ja seksikäs woke femakko että tekisin hänelle Tatet.
- Anonyymi
Ärsyttävä muikkeli, rahanahne tyttönen. Päässyt helpon rahan makuun ja nyt ollaan niin olevinaan...
- AnonyymiUUSI
Mistä kohtaa seksikäs, ryssä mikä ryssä
- Anonyymi
Natskulla on hieno kämppä. On kyllä varaa maksaa verot, niinkuin meillä muillakin. Ihmeellistä kitinää.
- Anonyymi
Kateus nääs kun on kavala sairaus 🤢.
- Anonyymi
Hesarin kommenteissa Salmela lytätään täysin.
https://www.hs.fi/tutkiva/art-2000011055633.html - Anonyymi
Vaikka olis kuinka kateutta, en arvosta veronkiertäjiä.
- Anonyymi
Otsikossa puhutaan verosuunnittelusta ja se on aivan laillista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otsikossa puhutaan verosuunnittelusta ja se on aivan laillista.
Kaikki some-tähtöset sitä nykyään yrittää, sieppiä myöden, kun helppo raha on maailman tärkein asia.....
Säälittävää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otsikossa puhutaan verosuunnittelusta ja se on aivan laillista.
Suunnittelu on valenimi veronkiertämiselle jonka huonosti laaditut lakipykälät mahdollistavat. Viekkaat juristi sitten neuvovat näitä velkavivuttajia käyttämään lain aukkoja hyväkseen. Moraalitonta.
- Anonyymi
Noi veronkierto-hommat on paskahousujen hommia....
Ei jatkoon lainkaan, mihinkään!
Samaa millä Sieppi leikkii ja pyrkii välttelemään veroja. Halveksittavaa!
- Anonyymi
Varmaan on laillista, mutta ei oikeudenmukaista.
- Anonyymi
Mitä töitä Natalian näköinen mies tekee espanjassa
- Anonyymi
Kuinkakohan paljon velkaa tällä tatuoidulla keskinkertaisuudella on? Mistä edes noussut julkisuuteen? Esittää äärivasemmistolaista mutta on kyllä oikeasti rahanahne porvari. Oksettava tyyppi.
- Anonyymi
Hyvin on nainen pärjännyt ja rahaa on vaikka osan köyhille sopuleille heittelisi. Hyvä kun tulee verorahoja ja ei elä yhteiskunnan piikkiin 👍.
- Anonyymi
En näitä tatuointeja ihan ymmärrä kenellekään.
- Anonyymi
Ei mikään kaunis näky nuo isot tatuoinnit, töhrityn ja likaisen näköinen., ei kaunista ketään, voi jopa pelottaa.
- Anonyymi
Normaali kaava: otetaan velkaa ja ostetaan kämppiä. Remontoidaan ne ja myydään korkeammalla hinnalla. Mutta...alkaako Natalialla tatuoinnit kiristää, kun asuntomarkkinat ovat lamassa ja vuokralaisiakin on vaikea saada...
- Anonyymi
venäläiset on just tollasia, halveksuvat suomalaisia haukumalla lampaiksi, tää tyyppi etsii vasikkaa somessa, mitä se sille tekee kun löytyy...
- Anonyymi
Natalian mukaan 99% suomalaisista on vässyköitä.
- Anonyymi
Natalia on kupla.
- Anonyymi
..Ja pycca.
- Anonyymi
Onhan osa noista tatuoiduista huuneporukkaa. Fiksu ei tarvitse tatuointeja.
- Anonyymi
Tilalle on aina tulossa joku uusi pyrkyri kuitenkin. Joku joka valehtelee sujuvasti ja sumuttaa ihmiset uskomaan mustan valkoiseksi.
- Anonyymi
Hyvin rasittava tyyppi, kuvittelee kai olevansa "joku"
hoh hoh hoh hohhoijaa. Haukotus... - Anonyymi
Todella kylmästi puhui lapsensa hoitoon laittamisesta...moni tosin joutuu sen tekemään mutta hyvin pienen lapsen kohdalla ei todellakaan se ihanteellisin vaihtoehto.
- Anonyymi
On pakko jokaisen äidin viedä lapsensa hoitoon tarhaan, miten ihmeessä muuten voisi käydä työelämässä lapsen vanhemmat.
- Anonyymi
Onko tää Salmela entinen näyttelijä? Muistan semmoisen elokuvan kun The Social Media Influencer. Siinä ei näkyny kyllä tatskoja.
- Anonyymi
Ainakin siinä The Social Media Influencer -elokuvassa jonka itse olen nähnyt, ovat naispääosissa Scarlett Sage ja Shyla Jennings, ja molemmilla taitaa olla yksi tatuointi.
- Anonyymi
Voisin tikata saumaan.
- AnonyymiUUSI
Teeppä rahaa samaan tahtiin kuin hän.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi624392Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1551833Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141553Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !401331Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1681093- 58939
- 79925
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.170855Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54821- 39791