Iltalehdessä sanotaan:
Poliisi epäilee kotkalaista 17-vuotiasta nuorta yli vuoden takaisesta murhasta. Poliisi vaatii häntä vangittavaksi perjantaina Itä-Uudenmaan käräjäoikeudessa.
42-vuotias alakouluikäisen lapsen isä kuoli henkirikoksen uhrina 1.–2. marraskuuta 2023 Pyhtäällä. Tämä tarkoittaa, että poika on ollut epäillyn murhan tekoaikaan vasta 15-vuotias. Hän oli aloitti lukion samana syksynä, kun henkirikos tapahtui.
jne.
Minusta tällaisia murhia tutkittaessa jätetään usein yksi oleellinen syy tutkimatta. Ja epäilen, että murhan tekijä harvoin edes tuo todellista murhan syytä esiin.
Nimittäin homoseksuaalisuus on murha-altista. Itse jopa epäilen, että tässäkin tapauksessa on yksi suuri mahdollisuus se, että näillä miehillä on ollut jotain homoseksuaalisuutta välillään.
Nuorelle miehelle tuli "mitta täyteen".
Olenko oikeassa, sen aika näyttää.
Missä mättää...
Anonyymi-ap
1
323
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin. Homous on vaarallista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 781012
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm86798J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp81735- 119734
- 59727
- 108666
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante112577- 47560
- 18528
- 41498