Missä mättää...

Anonyymi-ap

Iltalehdessä sanotaan:

Poliisi epäilee kotkalaista 17-vuotiasta nuorta yli vuoden takaisesta murhasta. Poliisi vaatii häntä vangittavaksi perjantaina Itä-Uudenmaan käräjäoikeudessa.

42-vuotias alakouluikäisen lapsen isä kuoli henkirikoksen uhrina 1.–2. marraskuuta 2023 Pyhtäällä. Tämä tarkoittaa, että poika on ollut epäillyn murhan tekoaikaan vasta 15-vuotias. Hän oli aloitti lukion samana syksynä, kun henkirikos tapahtui.
jne.

Minusta tällaisia murhia tutkittaessa jätetään usein yksi oleellinen syy tutkimatta. Ja epäilen, että murhan tekijä harvoin edes tuo todellista murhan syytä esiin.

Nimittäin homoseksuaalisuus on murha-altista. Itse jopa epäilen, että tässäkin tapauksessa on yksi suuri mahdollisuus se, että näillä miehillä on ollut jotain homoseksuaalisuutta välillään.

Nuorelle miehelle tuli "mitta täyteen".

Olenko oikeassa, sen aika näyttää.

1

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri näin. Homous on vaarallista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      43
      3044
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1887
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1870
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      75
      1561
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1474
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1358
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      25
      1300
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1289
    9. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      102
      1081
    10. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1071
    Aihe