Kylpylässä lomalla?

Anonyymi-ap

Vietittekö talvilomaa kylpylässä?

Flamingossa oli tavattu yhdenlaista käyttäytymistä.
Tuota tapahtuu muuten kerrostalojen pihamaillakin kesäaikaan.
Mies makaa pää vaimon sylissä ja nainen käy läpi miehen hiuksia.
Kongojen arkipäivää.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011057641.html

12

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En käy kylpylöissä sesonkiaikaan, enkä myöskään noissa ns aikuisten illoissa. Hetken halailua olen kyllä nähnyt ihan päiväaikaankin ja tavallisessa uimahallissa, mutta ei siinä sen kummempaa näkemistä ollut ja oli ulkomaalaistaustainen pari. Saman parin olen nähnyt myöhemminkin lähes joka kerta kun käyn, mutta viime aikoina ilman halailuja. Lieneeköhän saaneet huomautuksen.

    • Anonyymi

      Viime vuodet olemme viettäneet kaikki juhlapyhät paikkakuntamme kylpylän täysihoidossa täydet kolme vuorokautta.
      En ole pannnut merkille muuta minulle kuulumatonta kuin noutopöytien sikamainen käyttäytyminen, tolkuton hävikki ja ahneimmilla ruuan varastaminen omaan muovilaatikkoon joka sentään mahtuu mukaan otettuun kassiin.

      • Anonyymi

        Nämä ruokavarkaat nostavat hintoja kylpylöissä . Jos minä näkisin ihmisen itse teossa niin ilmoittaisin kovalla äänellä että kaikki kuulee että ei ole tarkoitus ottaa muuta kun se mitä syö juuri silloin kun on ravintolassa.
        Jos on niin hyvin asiat että on varaa ottaa pyhän aika itselleen kylpylässä , niin ei silloin tartte varastaa ruokaa.
        Laivoillahan tätä näkee koko ajan , kehtaavatkin , eikö suomalaiselle ole opetettu tapoja .
        Itse en edes syö niin paljon kun maksan Mutta en alkaisi mättämään lautasta kukkuroilleen kuten eräät tekevät. Ilman mitään ruokailutapoja .itse olin nuorena tarjoilijana kesäisin ja yksi nainen oli kovasti poimimassa ruokaa luullen ettei kukaan näe.
        Kun oli laskun aika niin laitoin siihen. Kolmen ihmisen ruuat Nainen sanoi että on tullut virhe koska hön on vaan yksin syömässä . Silloin sanoin että siellä kassissa olevat ruoka askit eivät ole ilmaisia mitenkään. Alkoi huutamaan mutta sanoinettä poliisi;voin kutsua paikalle jos ei maksa ,. Hän maksoi ja lähti sen jälkeen pois koko talosta.
        Nykyään on kameroita paikoissa mitä varkaat eivät edes tiedä, niin että kuka haluaisi joutua poliisin kirjoihin lopuksi elämäänsä varkaudesta .


    • Anonyymi

      En todellakaan mene niihin tautipesiin.

      • Anonyymi

        Ei yksi tapaus nyt sentään kaikkia pilaa.


      • Anonyymi

        Mistäs se syyhypunkin lähti leviämään jos ei turisti paikasta..
        Eräät ihmiset eivät tajua että silloin kun on jostain oarasiitteja mukaujen päässä niin ei ne lähde nyppimällä koska niiden munia on hiuspohja täynnä,niin syyhyssä kun töissäkin ja syyhyn munia ei edes näe tavallisella silmällä on oltava mikroskooppi.
        Niin ne taudit leviää kun ihmisillä ei ole vastuuta siitä mitä tekevät ja siitä mitä jättävät tekemättä .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei yksi tapaus nyt sentään kaikkia pilaa.

        Yleisellä paikalla ei nypytä täitä kenenkään päästä,ja napsautella niitä pöydälle kuoliaaksi . Yksi tapaus on aina yksi liikaa.sen verran on oltava vastuuta ettei tahallaan mene tartuttamaan muita .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleisellä paikalla ei nypytä täitä kenenkään päästä,ja napsautella niitä pöydälle kuoliaaksi . Yksi tapaus on aina yksi liikaa.sen verran on oltava vastuuta ettei tahallaan mene tartuttamaan muita .

        Jos ei ymmärrä asiaa?


    • Anonyymi

      Epäkuranttia asiakasainesta on noihin pesytynyt.

    • Anonyymi

      Kylpylälomat suosiossa, kun lumet on sulaneet, eikä hiihtäminen onnistu.

    • Anonyymi

      Falmingossa ei ole tullut käytyä.

    • Anonyymi

      Höyrysaunassa on ollut kähmintää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2294
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2040
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1983
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1680
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      66
      1622
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      196
      1529
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1251
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1134
    9. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      80
      1130
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1083
    Aihe