Olin aikeissa ostaa Teslan mutta sitten Muski alkoi sekoilemaan aivan huolella.
Siksi ajattelenkin että ei Teslaa sittenkään.
Patsaitakin kaadetaan tai poistetaan jos se esittää jotain hieman epämieluisaa henkilöä.
Voiko Teslaa enää ostaa?
17
675
Vastaukset
- Anonyymi
Jos tuolle linjalle lähdet, et voi ostaa Teslan sijaan oikein mitään automerkkiä.
Katsopa esimerkiksi netistä mitä sanotaan Henry Fordin poliittisesta suuntautuneisuudesta tai vaikkapa kuplavolkkarin historiasta 😂.
Nykyään ihmiset boikotoi kaikkea. Ihme etteivät ole jo kuolleet sukupuuttoon kun mitään ei voi syödäkään. Koska boikotti😂.
Auto se vaan on. Ja hyvä sellainen. Minä tulen ostamaan sen uuden Model Y:n ensi kesänä.- Anonyymi
Hyvyydestä en tiedä , mutta varsinkin tuo Y malli on susiruma .
- Anonyymi
"Henry Fordin poliittisesta suuntautuneisuudesta tai vaikkapa kuplavolkkarin "
Kuka Fordin tai kuplavolkkarin haluaa?
- Anonyymi
On muitakin hyviä sähköautoja, ei mitään pakkoa tukea sekopää-Muskia.
Tsekkaa vaikka Kian EV3 tai EV6. Eurooppalaisista volkkarin mallitkin on päässeet alkuvaiheen ongelmistaan, samoin ranskalaiset. Jos on rahaa, mersun sähköautot ovat oikea valinta.- Anonyymi
EV4!
- Anonyymi
Kia ei ole auto,jokin itäinen kosla.
- Anonyymi
Toki voi jos haluat tukea venäjää, natsismia ja vääränlaisten aatteiden nousua Yhdysvalloissa.
- Anonyymi
Voi tietenkin ostaa, mutta onhan se vähän tyhmää.
- Anonyymi
Jos kommarit vaahtoavat Teslan "pahuudesta" kannattaa kaupat ehdottomasti tehdä.
Muutoin olet alistunut terrorismin alle.
Eli olet munaton nyhverö.
Jolle Hjalliksen pojallakin on Model Y. - Anonyymi
Köyhien ulinaa. Tv. Teslamies
- Anonyymi
Onhan se rumakin tesla.Ei käy kateeksi,ennemmin säälittää kun ei varaa ajaa kuin sähköllä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan se rumakin tesla.Ei käy kateeksi,ennemmin säälittää kun ei varaa ajaa kuin sähköllä.
Teslan maine meni lattiasta läpi. Näkeehän sen kukaan ei halua Teslaa ja ne joilla sellainen on ollut yrittävät hävittää todisteet. Instagramista jne häviää nyt vauhdilla teslakuvia.
- Anonyymi
Teslan kurssi laskee. Muskin sekoilut alkaa tuottaa tulosta, siis miinus merkkistä.
- Anonyymi
Ja hyvä niin.
- Anonyymi
Ei voi ja en itse katso hyvällä muskin kannattajia.
- Anonyymi
Tesla ja Musk kuuluu sarjaan VMP ja EVVK
- Anonyymi
Taidanpa ostaa Teslan juuri nyt kun hinnat laskee business on businesta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788