UKRAINAN MINERAALIT

Jos Ameriikka saa ne haltuunsa, niin sieltä ne siirtyvät Venäjälle alta aikayksikön.

Ukrainaa yritetään huiputtaa kaikin mahdollisin keinoin.

Kahdella suurvaltiolla on keskinäistä kähmintää kaiken aikaa. Saa pitää varansa kaikki kaksijalkaiset.
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä jokaisen maan johtajien kuuluu pitää oman maan puolta, toisin kuin Suomen edellisen hallituksen muut maat ensin politiikka oli! Mutta suurten ja voimakkaampien ei sais ryöstää pienempiä, vaan kanssakäyminen tulisi olla tasavertaista, oikeudenmukaista ja rehellistä!

Äänestä

Trump on Putinin kätyri

Äänestä

Aloittaja ei osu oikeaan. Vilkaise karttaa, Putinilla on eniten malmia ja mineraaleja koko maailmasa. Niitä ei kasva lisää, sen vuoksi kaikki niitä hamuaa, myös Rumppi!

Äänestä

Ei kuulu palstalle!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos Ameriikka saa ne haltuunsa, niin sieltä ne siirtyvät Venäjälle alta aikayksikön.

Ukrainaa yritetään huiputtaa kaikin mahdollisin keinoin.

Kahdella suurvaltiolla on keskinäistä kähmintää kaiken aikaa. Saa pitää varansa kaikki kaksijalkaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu