Se on niin nähty mihin se johti esim. viime sodissa. Se johtaa konflikteihin ja jopa sotaan.. Kansalaissodan arvet ovat nousseet pintaan esim. Tampereella.
Kokoomus pitäisi syrjäyttää maan johdosta
5
139
Vastaukset
- Anonyymi
Joskin punaiset tosin taisivat hyvin pitkälle aloittaa sodan kun ei oltu tyytyväisiä siihen että oli irtauduttu Venäjästä itsenäiseksi valtioksi. Ilman heidän vaikutustaan mitään sotaa ei olisi syttynyt ja maa olisi voinut aivan rauhassa itsenäistyä ja aloittaa rauhaisen elämän ilman että toinen tosiaan lahdattiin.
Joskin eihän se sota nykymoraalissa ole paha juttu kun jotkut jopa puolustelevat sotarikoksia ja kansanmurhaa.
Heidän mielestään asioita juuri pitäisi hoitaa ihmisiä lahtaamalla- Anonyymi
Nainen pitää kivittää kaupungin ulko puolella jos se tekee avio rikoksen
- Anonyymi
Vihreät pitäisi karkoittaa Kiinaan ja vasemmiston Afganistaniin!
- Anonyymi
Kiina ja Afganistan on näille puolueille juuri oikea paikka, ja keskustapuolue Israeliin
- Anonyymi
Aivan, perussuomalaiset riittäisivät niin tästä vihervasurihommasta pääsis eroon. Kepukin nuoleskelee vasemmistoa ja vihreitä koko ajan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521957
- 621882
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121425- 611231
- 491184
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit87700Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643