Se on niin nähty mihin se johti esim. viime sodissa. Se johtaa konflikteihin ja jopa sotaan.. Kansalaissodan arvet ovat nousseet pintaan esim. Tampereella.
Kokoomus pitäisi syrjäyttää maan johdosta
5
91
Vastaukset
- Anonyymi
Joskin punaiset tosin taisivat hyvin pitkälle aloittaa sodan kun ei oltu tyytyväisiä siihen että oli irtauduttu Venäjästä itsenäiseksi valtioksi. Ilman heidän vaikutustaan mitään sotaa ei olisi syttynyt ja maa olisi voinut aivan rauhassa itsenäistyä ja aloittaa rauhaisen elämän ilman että toinen tosiaan lahdattiin.
Joskin eihän se sota nykymoraalissa ole paha juttu kun jotkut jopa puolustelevat sotarikoksia ja kansanmurhaa.
Heidän mielestään asioita juuri pitäisi hoitaa ihmisiä lahtaamalla- Anonyymi
Nainen pitää kivittää kaupungin ulko puolella jos se tekee avio rikoksen
- Anonyymi
Vihreät pitäisi karkoittaa Kiinaan ja vasemmiston Afganistaniin!
- Anonyymi
Kiina ja Afganistan on näille puolueille juuri oikea paikka, ja keskustapuolue Israeliin
- Anonyymi
Aivan, perussuomalaiset riittäisivät niin tästä vihervasurihommasta pääsis eroon. Kepukin nuoleskelee vasemmistoa ja vihreitä koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713164
Se oli siinä sitten
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on määrännyt kaiken maan Ukrainalle toimittaman sotilaallisen tuen tauolle, kertoo7262550Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?
Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?542426- 1462301
- 671966
Trump tekee rauhan Amerikan ja Venäjän ehdoilla
Ukraina luovuttaa Venäjän haluamat alueet Venäjälle. Ukraina luovuttaa Amerikan haluamat arvokkaat mineraalit Amerikall2721816- 311411
Syvälliset keskustelut
Olisivat tärkeintä ensisijaisesti hänen kanssaan Tulisi sellainen hetki, mutta kaikki meni pieleen201339Minulta loppuu aika
Halusin olla täydellinen. Nyt näyttää siltä että viimeinen kiristys jää puolitiehen, sillä h-hetki on jo ihan kohta käsi361289Olisipa sitä henkisesti eheämpi ja rohkeampi
mikään maallinen mammona ei itseäni kiinnosta, eikä sen menetys kiinnostus. Mutta kun kohtaa jonkun sykäyttävän ihmisen,161235