hyvyys on tärkeää koska tää maailma&maapallo on sitä varten että täällä olis tulevaisuutta

Anonyymi-ap

Te jotka esim tällä palstalla kiusaatte heikompia , olette tekemässä pahuuden asioita. En vertaa teitä toki Putiniin ja muihin hulluihin maailman johtajiin joiden pään on sokaissut raha koska he tappavat ihmisiä rahan takia. Mutta on teillä tietyillä ihmisillä jotka tällä palstalla kiusaatte heikompia peiliin katsomisen paikka todellakin koska kuitenki yhtälailla te olette tuhoamassa tätä maailmaa koska olertte tuhoamassa täällä ihmisiä.

Miten olis; haluisitteko liittyä hyvien ihmisten joukkoon? Itsestäänselvä asia että ihmisten pitää olla hyviä vain eikö vain?

5

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaiset ihmiset, jotka kiusaavat muita ja ovat ilkeitä, eivät voi itse hyvin.
      Jokin henkinen pahoinvointi saa aikaan sen, että kiusaa sitten muita, kun ei osaa käsitellä niitä omia ikäviä tunteita ja pahaa oloaan.
      Jos/kun ihmisellä on itsensä kanssa hyvä olla, hän ei kiusaa muita.

      • Anonyymi

        samaan kategoriaan kuuluu myös maailman pahat johtajat&kärkipuolueet että he on myös kiusaajia.


      • Anonyymi

        en tarkoita nyt Suomen hallitusta vaan niitä tiettyjä.


      • Anonyymi

        Venäjä nyt lähinnä ja Pohjois-korean päähallitus&johtajat. Lähi-idän porukka hulluine johtajineen. USA;n Trump myös ja yrittäähän se toki rauhaa nyt Ukrainaan se Trump mutta eihän siitä voi tietää mitä tekee esim natossa että kääntääkö selän kokonaan Natolle. aika näyttää ja onhan Trumpin jotkut teot kyseenalaisia että eikös se ihan oikeuden eteen joutunut niistä??

        Jos siis päättävässä asemassa olevat ihmiset kiusaa niin se antaa erittäin huonoa esimerkkiä koko maailmalla kun tällaiset ihmiset ei saisi kiusata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Venäjä nyt lähinnä ja Pohjois-korean päähallitus&johtajat. Lähi-idän porukka hulluine johtajineen. USA;n Trump myös ja yrittäähän se toki rauhaa nyt Ukrainaan se Trump mutta eihän siitä voi tietää mitä tekee esim natossa että kääntääkö selän kokonaan Natolle. aika näyttää ja onhan Trumpin jotkut teot kyseenalaisia että eikös se ihan oikeuden eteen joutunut niistä??

        Jos siis päättävässä asemassa olevat ihmiset kiusaa niin se antaa erittäin huonoa esimerkkiä koko maailmalla kun tällaiset ihmiset ei saisi kiusata.

        Toisaalta tavallinen ihminen ei noille oikeastaan mitään mahda, niin kannattaa yrittää olla välittämättä. Jos liikaa pyörittelee mielessään kaikkia maailman murheita, voi tulla ahdistusta, ja se on vähän turhaa, koska tavallinen ihminen ei voi noille maailman asioille mitään.
        Itse ajattelen aina, että sellaiset asiat, joille en itse voi mitään, joihin en voi vaikuttaa, en anna niiden haitata elämääni ja mielialaani.
        Eri asia sitten, jos itse pystyisin tekemään jotain, mutta en tee, niin saattaisin olla vähän vihainen itselleni.
        Totta se on kyllä, ettei ketään saisi kiusata. Ihmiset voisivat paljon paremmin, jos ei kiusaamista olisi ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe