Kaukaa katsottaessa, näen teidän ongelmat. Itse melskaatte kaaoksen keskellä, ilman päätä häntää. Nyt tarvitsette ns. Ulkopuolista ammattiapua, oma näkemyksenne on harhautunut pahasti hakoteille. Hakekaa ja ottakaa apu vastaan, sitä on saatavana. Apu maksaa, mutta maksaa kyllä itsensä nopeasti takaisin.
Kunnassanne on tehty kautta-aikojen, sulle mulle politiikka. Asialla vasemmisto ja kepu. Tämä menneisyydenhaamu leijuu ilmassa vieläkin. Raikas tuulahdus on ollut eräs kokoomusvaikuttaja. Kiilaa yrittää lyödä myös nousukkaat persut.
Maailmalle on kantautunut hyvinkin ikäviä seikkoja ja olen selvitellyt asioita. Myönnän, että pitkiä puheluita on puhuttu, usean henkilön kanssa.
Toivon, uskon, että otatte neuvostani vaarin.
Neuvonantaja
Suomussalmi hakee linjaansa
34
501
Vastaukset
- Anonyymi
Kannatetaan.
- Anonyymi
Hyvä hyvä.
Hyvä - Anonyymi
Sulle kerron näin miesten kesken, Suomussalmi on kahtia jakautunut. Hyväosasiin ja vähäosasiin. Osa hyväosasista on omahyväsie paskoja, mikä näkyy myös valtuustotoiminnassa.
Erotuomari- Anonyymi
Ja kunnanhallituksessa! Hyvä veli ,paha veli ja suku ensin....
- Anonyymi
Minä oon vähäosanen hyväosanen ja tällä mennään vaikka paskakaivoon.
- Anonyymi
Aloittajalla on maaninen vaihe käynnissä. Näitä typeriä aloituksia pompsahtelee kuin sieniä sateella. Toivottavasti depressiivinen vaihe saa taas pian vallan.
- Anonyymi
On niitä linjoja hakemattakin aivan tarpeeksi jo.
- Anonyymi
Uskokaa, tai äläkee, mutta persuissa on meijän toivo ja Onni.
Uskova- Anonyymi
Persut on Toivossa ja Onnissa!🤣🤣
- Anonyymi
Tänne ei ulkopuolisia tarvita. Me paikalliset miehet osataan perseraiskata kyllä toisemme ilman apuja.
- Anonyymi
Äitis hakee linjaansa!
- Anonyymi
Voisiko arvoisa viranhaltija hakea tähän ongelmaan valtionapua, vaikkakin joudutaan taas hakemaan uutta valtionvelkaa, mikä taas koituu tulevien sukupolvien maksettavaksi.
Ukki- Anonyymi
Tomppeli
- Anonyymi
Sumisalmi on huva.
Igor- Anonyymi
Olako sinä vasta mutanu? Sinä olla vielä hoono some.
Aleksanteri
Ps. Sinä pitäen mennä somekurssi
- Anonyymi
Sumisalmi silta huva silta.
- Anonyymi
Juksi silta juksi vain
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juksi silta juksi vain
Eero, ei sinulla olisi kossua, tai vaimosi veljellä igorilla.
Naapari tien toiselta puolen.
Pallaillaan - Anonyymi
Siis jannatetaan.
Aleksanyeri - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eero, ei sinulla olisi kossua, tai vaimosi veljellä igorilla.
Naapari tien toiselta puolen.
PallaillaanHäh? Minä asun Kuurtolan takana.
Mutta mitäpä tuosta . Enkä oo Eero vaan feminiini.
- Anonyymi
Saatanan tunarit, Kekkonen sanoisi.
- Anonyymi
Ja missäpä paska muualla kuin rattaissa!
- Anonyymi
Osuuspankin kulmalla, sano mulle suorahousunen mies, taatanan tunareita ovat olleet nykyset päättäjät, houraavat jo, vai ottavatko lahjuksia.
Ohikulkija - Anonyymi
Juhani on mies paikallaan. Yrittävät tukkia suun.
Entinen kepulainen - Anonyymi
Olen tutkinut asiaa seikkaperäisesti. Olen valmis luennoimaan uudelle valtuustolle, aiheena, järkevä päätöksenteko kunnallispolitiikassa.
Neuvonantaja- Anonyymi
Ei susta oo muuhun ku täällä anonyyminä valittamiseen.
- Anonyymi
Juhani pormestariksi.
Kannattaja - Anonyymi
Kannatetaan yksimielisesti.
- Anonyymi
Joko konsulttia on haettu, saataisiin linjat kuntoon.
Veronmaksaja- Anonyymi
Ei kuulu sinulle. Edelleenkään.
- Anonyymi
Paras kirjoutun 50 vuoteen. Vi vot moo.
Vi vot moo- Anonyymi
Siis vi vont moo.
- Anonyymi
Autossa ei ole kartanlukijaa, painetaan sitten summamutikassa. Penkat pölisee, ja lopuksi mennään hatelikkoon.
Alle jäänyt
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232638- 1392017
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1151332Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631306- 971226
HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio291174En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771161Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351142Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451119Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841078