Tuli uusi pesukone ja siinä näytti olevan höyryohjelmat. Mitä nuo höyryohjelmat on ja mitä niillä tehdään vai tehdäänkö mitään?
Höyryohjelmat
8
244
Vastaukset
- Anonyymi
Ne on tarkotettu pyykin silittämisen helpottamiseen, ryppyjen poistamiseen ja kevyesti likaisten pyykkien raikastamiseen ilman varsinaista pesua.
- Anonyymi
RTFM
- Anonyymi
Turhia nykyajan hömpötyksiä.
- Anonyymi
Katkeraa on köyhän elämä.
- Anonyymi
Elät siis kivikaudella ja peset pyykit hakkaamalla niitä kivillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elät siis kivikaudella ja peset pyykit hakkaamalla niitä kivillä.
Tuossa oli kyllä pari kolme kehitysvaihetta välissä ja yksi niistä oli automaatti pesukone ilman höyrytoimintoa ja saahan niitä uusia vieläkin ilman..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa oli kyllä pari kolme kehitysvaihetta välissä ja yksi niistä oli automaatti pesukone ilman höyrytoimintoa ja saahan niitä uusia vieläkin ilman..
Joo, pyykin keittäminen on hyvä menetelmä kanssa. Etenkin tekokoituvaatteita pestäessä....
- Anonyymi
Höyryohjelmat ja pesuohjelmien höyrylisätoiminnot on ihan kivoja siitä, että ne vähentää ryppyjä ja tarvetta silittää vaatteita. Esimerkiksi itse olin tossa kesällä taas oikein tyytyväinen, että oma pesukoneeni sisältää höyrytyksen. Oli esimerkiksi oikein mukava kun muutamaa reisitaskusortsi tuli pestyä useamman kerran ja ei tarvinnut kertaakaan silittää niitä, ei edes niitä taskujen läppiä. Pesukoneen höyrytystoiminnosta on hyötyä vaikka vaatteet menisi pesun jälkeen kuivausrumpuun. Höyrytys vähentää selvästi rypistymistä. Lisäksi höyrytyksestä on hyötyä myös sikäli, että se voi vähentää vaatteiden kutistumisen riskiä, raikastaa vaatteita jasitä voi käyttää myös staattisen sähkön vähentämiseen. Eli ei mitenkään turha ominaisuus vaikka yllätys yllätys tässä ketjussa joku näköjään niin on ehtinyt väittää. Onhan se varmaan "turha" ominaisuus tietysti niille, joiden pesukoneessa sitä ominaisuutta ei ole %-) Sitten jos joskus hommaavat koneen missä se on ominaisuus muuttuukin mystisesti hyödylliseksi samoille ihmisille :-)
T. miksuh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914280Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545455Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384067"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste963637Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921377